Люди

В гостях у сирного коника: Брустури провели пленер майстринь сирної іграшки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Запряженими сирними кониками, з гордовитими вершниками у сідлі, сирними квітами та майстерно зліпленими фігурками із сиру у повсякденні гуцульського села. Так минулими вихідними гостинно зустрічали Брустури своїх гостей.

Читайте: Сирні коники, олені й динозаври. Як на Косівщині вчили робити смачні іграшки

В гостях у сирного коника: Брустури провели пленер майстринь сирної іграшки

У гірському селі Космацької громади бережуть споконвічні традиції своїх прадідів.

Брустурчани зуміли відродити призабуте ремесло ліплення із сиру, привили любов до творення сирної іграшки своїм дітям та змусили світ захоплено заговорити про гуцульську сирну пластику.
В гостях у коника: Брустури провели пленер майстринь сирної іграшки

Тут кожна домівка популяризує мистецтво виготовлення сирного коника. Місцеві майстрині проводять для зацікавлених майстер-класи, продають сирну насолоду на базарчиках. Про сирного коника знімають телевізійні репортажі та пишуть на просторах Інтернету.

Читайте: На Косівщині сирні коники обов’язково готували і на Різдво, весілля, хрестини, і проводи до війська

Брустури провели пленер майстринь сирної іграшки

Старання громади та її мешканців не минулися марно. Минулого року традицію гуцульської сирної пластики додали до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Читайте: Великодні традиції Франківщини. Як у селі Брустури печуть паски і плетуть сирні коники (ФОТО)

На досягнутому у Брустурах не зупиняються. Аби традиція жила, минулої неділі тут провели пленер майстринь сирної іграшки «Культура традиції гуцульської сирної пластики». До столиці сирного коника приїхало чимало поціновувачів цього ремесла.
На обійсті затишної садиби, де колись жила і працювала майстриня Марія Матійчук, а тепер проводить майстер-класи Заслужений художник України Марія Петрів, облаштували сцену. Також організували виставку витворів мистецтва із сиру та виробів народної творчості.
Дійство розпочали мелодією гуцульських трембіт. Священники разом із громадою молилися за мир в Україні та окропили експоновані вироби свяченою водою.
Учасників свята сирного коника вітали чимало відомих та знаних людей Косівщини, Прикарпаття та зі столиці України. Слово також мали газдиня Марія Петрів, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тетяна Бойко, директор департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кучма, в.о. голови Косівської районної військової адміністрації Василь Жмендак , староста села Брустури Василь Александрук та інші.

Запрошеним гостям грали троїсті музики, дівчата танцювали, показували як вбирати весільне деревце сирними калачиками, варили казан баношу з бриндзею. Також демонстрували, як у Брустурах живе та розвивається традиція сирної пластики.

На пленері збирали кошти у підтримку Збройних Сил України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.