Люди

В Антарктиді відколовся айсберг площею в майже 72 Івано-Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Антарктиці відколовся один із найбільших айсбергів. За оцінками експертів його площа сягає 6 000 км², це майже половина Івано-Франківської області та в 72 рази більше самого Франківська.

Великі айсберги треба пильнувати, бо вони можуть запливати на морські шляхи

Ця величезна брила льоду найближчим часом далеко не посунеться. Але за ним треба слідкувати. Течії й вітри можуть штовхнути його на північ Антарктиди та заважати судноплавству, повідомляє канал ВВС.

Понад 10 років вчені спостерігали за тріщиною у льоді. Щоб зібрати якомога більше статистичних даних, вимірювали майбутній айсберг уздовж і впоперек за допомогою космічного апарата “Кріосат”.

Верхівку льодовика, що стирчить над поверхнею, виміряли за допомогою спеціального радара-альтиметра. Його середня товщина – близько 190 метрів, але є такі місця, де підводна частина сягає 210 метрів. Це означає, що над поверхнею води лід піднімається майже на 30 метрів. За приблизними оцінками, об’єм цієї крижаної гори — 1 155 кубічних кілометрів.

Льодовик Ларсена знаходиться біля узбережжя Антарктичного півострова і названий на честь норвезького полярника Карла Антона Ларсена

Рівень води біля берегів Антарктиди приблизно на півметра вищий за рівень у центрі океану, і айсберг Ларсен, під впливом води, вітру та гравітації,може “зіслизнути” схилом униз, якщо тільки не зачепиться за океанське дно.

Біля берегів Антарктиди води мілкі, тож цілком імовірно, що айсберг, рухаючись і розвертаючись, прориє глибоченний жолоб в океанічному дні. Існує імовірність, що він просто застрягне на якомусь підвищенні рельєфу океанського дна.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.