Люди Світ

“Усі раніше орендовані приміщення ми будемо забирати для лікарні”, – Масляк про конфлікт із приватною лабораторією у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

“Репортер” раніше повідомляв, що приватну лабораторію «Пріма МЕД» у Франківську виживають із центральної міської лікарні, безпідставно відмовляючись продовжувати термін дії договору оренди. Нині ж головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк прокоментував конфлікт.

53980380[1]

Текст відповіді:

Залишити чи ні приватну лабораторію на території Центральної міської клінічної лікарні – проблема, яку тривалий час не можуть вирішити у Івано-Франківську. Власники лабораторії «Пріма-мед» апелюють, що їх намагаються просто закрити, адже, із втратою приміщення, лабораторія позбудеться ліцензії. Але чи так це насправді? Однією із найбільших проблем Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська є відсутність виробничих площ. Жодне відділення, крім реанімаційного, тут не відповідає санітарним вимогам щодо кількості виділеної площі на одного хворого.

Усі відділення лікарні переповнені. Там, де у палаті має лежати троє пацієнтів, лежить шестеро-восьмеро. За останні три роки адміністрація ЦМКЛ не дала в оренду жодного квадратного метру лікарні. Хоча існують орендовані значно раніше приміщення. Протягом останніх років лікарню розбудовують, відкривають нові, необхідні для пацієнтів міста, відділення. А це потребує вільної площі. Тому, незалежно від того, хто займає лікарняну територію, після закінчення терміну оренди, їх просять звільнити виділені для них колись приміщення.

Яскравий приклад цього міський МСЕК, який протягом багатьох років був розташований на першому поверсі лікарні. За наполяганням адміністрації ЦМКЛ, МСЕК перенесли в інше приміщення, а на його місці зробили приймальне відділення європейського зразка.

«Усі раніше орендовані приміщення ми будемо забирати для лікарні, незалежно від того, хто їх орендує. Що стосується конфлікту з лабораторією «Пріма МЕД», договір оренди з ними закінчився. І ще минулого року власників попередили, що це приміщення будепотрібне для лікарні. Ми усі люди і розуміємо, з якими проблемами міг зіткнутися власник цієї фірми. Для того, аби не виникло жодних проблем з ліцензією, ми запропонували виділити для лабораторії маленьку кімнатку, де могла бути їхня, скажімо, бухгалтерія. Так, адреса на папері залишилася б тією самою і не було б проблем з ліцензією. А приватна лабораторія могла б орендувати приміщення в будь-якому іншому будинку», – телефоном прокоментував ситуацію головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

За його словами, увесь цей конфлікт є штучним. У першу чергу працівники ЦМКЛ зацікавлені комфортом пацієнтів, нормальними умовами їхнього перебування в лікарні. Звісно, проблеми з переповненістю лікарні пацієнтами, виселення приватної лабораторії не вирішить. Для медичного закладу необхідно збудувати ще один корпус на 9-поверхів. Але на місці, де зараз розташована приватна лабораторія, заплановано відкрити поліклінічне відділення, яке на сьогодні для мешканців мікрорайону є просто необхідним.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.