Люди

Унікальне 111-річне вікно будинку на Курбаса замінили на пластикове (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Унікальне 111-річне вікно будинку на Курбаса замінили на пластмасове.

Про це у мережі Facebook повідомив активіст ініціативи Франківськ який треба берегти Юрій Козакевич.

“Вулиця Курбаса особливо важлива для ініціативи #ФЯТБ.

За час існування ініціативи ФЯТБ нам вдалось згуртувати ряд місцевих ремісників навколо ідеї реставрації та збереження архітектурної спадщини міста. З нами вже працюють ковалі, столярі, майстри по склу та вітражах, дизайнери, історики, мистецтвознавці, архітектори і просто активні небайдужі містяни. Гільдія Ремісників – ось робоча назва для цього об’єднання людей практичної дії

Нашою давньої мрією вже давно є долучити до Гільдії Ремісників і майстрів по фасадній ліпнині та скульптурі. Майстрів, які здатні грамотно працювати з ліпними елементами на фасадах – одиниці. Та й самих будівель, які десятками та сотнями років несуть на своїх фасадах унікальні ліпні шедеври – вже не так багато в нашому місті.

Як грамотно відновити втрачені елементи фасадної ліпнини? Як виготовити силіконові форми з павізруйнованих елементів і виготовити нові форми? Як усунути дефекти і зберегти пластику? Як правильно відчистити нашарування фарби і бруду з ліпних елементів і правильно підібрати матеріали для роботи? Яку техніку і які дії зробити, щоб не нашкодити, щоб зберегти, щоб підсилити? – на ці та багато інших питань можуть відповісти одиниці майстрів з відповідною освітою та практичним досвідом.

Пілястри, консолі, балясини, карнизи, фризи, сандрики, фронтони, кронштейни, горгуліїї, маскарони, атланти – це саме ті старовинні унікальні види з Червоної Книги Архітектури Нашого Міста, яких залишилось одиниці на фасадах історичних будівель міста, і які так дбайливо потрібно берегти.

Курбаса 5, 7, 9 (бюджет реставрації 941 тис грн) і Шевченка 44 (977 тис грн). Чи не найбільша концентрація ліпних елементів саме на цих будівлях в місті. Чи не найскладніші ліпні елементи саме на цих будівлях. Відповідальність велика. Задача надскладна.

Розуміючи складність завдання – ініціатива ФЯТБ запропонувала співпрацю Департаменту архітектури. Ми запропонували свої поради і свої послуги по залученню відповідних кваліфікованих спеціалістів. Особливо складними елементами на цих об’єктах окрім столярки і ковки є саме ліпні елементи.

А тим часом на Курбаса вже поставили риштування. Робітники почали потихенько здирати старий тиньк… і перше, що було зроблено з фасадом – унікальне арочне дерев’яне вікно в еркері, яке простояло 111 років сьогодні було замінено на білий дешевий пластик. Сумно.

Щиро віриться, що при виконанні реставраційних робіт буде прикладено максимум зусиль для саме збереження і підсилення архітектурних шедеврів міста”, – написав активіст.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.