Відео Люди

У зоні АТО введено перепустки, на блокпостах не пропускають людей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 21 січня у зоні збройного конфлікту в Донецькій і Луганській областях введено пропускний режим між територіями, підконтрольними українському уряду та контрольованими «ДНР» і «ЛНР». Про це інформує Громадське ТБ з посиланням на прес-службу СБУ.

«Відповідно до Тимчасового порядку здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, в’їзд на неконтрольовану територію та виїзд з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства) здійснюється за умови пред’явлення паспортного документа та перепустки, виданої координаційними групами», – йдеться в повідомленні.

За інструкціями СБУ, в Донецькій області перепустки на в’їзд і виїзд з контрольованих бойовиками територій можна оформити при відділах МВС в трьох населених пунктах – Дебальцеве, Маріуполь та Велика Новосілка. У Луганській – в Старобільську. Для цього людина має особисто привезти необхідні документи в один з вказаних пунктів. Оформлення перепустки триває до 10 днів.

За словами волонтерів, які евакуюють людей з непідконтрольних уряду територій, наразі на українських блокпостах вже не пропускають людей без перепусток.

Так, волонтерка Наталя Кіркач повідомила, що сьогодні автобус, який виїхав з Донецька в напрямку Волновахи повернувся на Південний вокзал, оскільки рух закрито.

«Ми маємо купу заявок на евакуацію людей з Горлівки і Стаханова, проте, щоб оформити перепустку кожна людина має особисто подати документи. Багато людей не можуть туди дістатися через постійні обстріли, або просто не мають на це коштів», – пояснила вона.

За словами Кіркач, питання евакуації людей зараз стоїть гостро через постійні обстріли. Так, в Стаханові на Луганщині сьогодні обстріл триває з 9-ї ранку. Волонтери повідомляють про вбитих та поранених.

Минулого тижня українські військові на блокпостах вже почали отримувати заявки на оформлення перепусток.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.