Люди

У Калуській громаді планують відкрити четвертий притулок для ВПО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Калуській громаді зараз є три прихистки для внутрішньо переміщених осіб. Скоро планують відкрити четвертий притулок – на 250 місць.

Про це розповів голова громади Андрій Найда під час престуру від регіонального відділення Асоціації міст України, пише Репортер.

У Калуській громаді планують відкрити четвертий притулок для ВПО

Новий притулок планують відкрити у колишньому дитсадку “Зірочка”.

До проєкту хочуть долучитися багато донорів, – каже Андрій Найда. – Але ми нічого не можемо зробити, поки депутати не внесуть зміни до закону про соціальне житло,. Бо ВПО не входять до соціальної черги, тож ми не маємо права їх селити першочергово. Наразі це питання пропрацьовують, за місяць-два, думаю, вже матимемо рішення.

Читайте: Рибальство, теплиці та адаптація. Як у Калуші дружина загиблого військового створює реабілітаційний центр

Більшість мешканців притулків – матері з дітьми та пенсіонери

Поки усі три притулки в громаді відкрили у переобладнаних приміщеннях, завдяки міжнародним донорам. Так, прихисток у Калуші відкрився там, де колись був дитсадок “Теремок”, а потім – школа для слабочуючих дітей. Шелтер у селі Мостище відкрився на місці початкової школи, дітей якої зараз возять до опорного закладу в Калуші. А третій – у селі Боднарів, у приміщенні, яке належало амбулаторії, але теж давно не використовувалося.

Читайте: Безпечне село у жіночих руках. Як у Росохачі Галина Мельничук керує громадою

Найбільший притулок – той, що в Калуші, розрахований на 45 людей. Він відкрився на початку квітня 2023 року.

Загалом у Калуському прихистку – 17 кімнат, у яких мешкає 40 ВПО. З них – 14 дітей. Ще 10 мешканців – пенсіонери.

У нас є дитяча кімната, дві їдальні, великий спортзал, пральня, – каже директорка закладу Марія Шевчук. – У кухні – холодильники, мікрохвильові печі, мультиварки, необхідний посуд. У пральнях – чотири пральні машини, сушильні машинки.

Мешканці майже не змінюються, більшість живе тут майже рік. Переселенці – з Херсонської, Київської, Миколаївської, Харківської та Донецької області.

Також у притулку мешкає багатодітна сім’я з 10 дітей: мама, троє доньок та шестеро дітей однієї з доньок. Родина приїхала з Бахмута, – каже Марія Шевчук.

У шелтері живе сім’я з 10 людей

Світлана Шевченко приїхала у Калуш з-під Бахмута 8 квітня 2022 року. Спочатку мешкала з донькою та сином у дитячому садку “Золотий ключик”, де одразу поселили переселенців. Потім переїхали у готовий шелтер.

Світлана Шевченко

Люди, з якими ми виїжджали, мали тут родичів і запропонували нам теж їхати сюди, – розповідає Світлана Шевченко. – Планували, що виїжджаємо на тиждень-два, але зараз наше місто окуповане. Будинок наш залишився, але туди заселилися окупанти. Додому хочеться, чекаємо на перемогу. Але планів поки що не будуємо.

Крім того, у проєктах міської ради, – відремонтувати і переробити під притулок гуртожитки у Калуші. Так можна буде поселити ще близько 400 ВПО.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.