Люди

У Калуській громаді Катерина Савчук та Галина Король відзначили свої 100-літні ювілеї (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Катерина Матвіївна Савчук – уродженка с. Дуліби Рівненської області. А Галина Михайлівна Король – в селі Томашівці. Обидві жінки відзначили свої 100-річні ювілеї. Про це повідомляє голова Калуської міської громади Андрій Найда.

Катерина Матвіївна Савчук  дитинство та юність провела у Рівненській області. Вийшла заміж за командира УПА.

У шлюбі народилася донечка. Та, на жаль, у щасливу сім’ю прийшла біда. Підступні НКВедисти убили чоловіка Катерини, жінка залишилася вдовою. У 1947 році її та й інших членів сім’ї вивезли на Урал. Дочку пані Катерини невдовзі вдалося повернути в Україну і її виховувала родичка, яка змогла уникнути заслання.

Життя на Уралі було складним, доводилось жити у землянках. Там пані Катерина перебувала до 1962 року, далі – повернулася у рідне село Дуліби.  Працювала у колгоспі ланковою. За сумлінну працю, вправність та старанність була неодноразово нагороджена.

У Калуську громаду Катерина Савчук переїхала 20 років тому до своєї дочки, яка тут знайшла своє кохання та створила сім’ю. На жаль, три роки тому п. Катерина навіки попрощалася з єдиною донечкою. Тепер у неї залишились дві онучки, троє правнуків, які, власне, і доглядають стареньку та троє праправнуків. Проживає жінка у ж/м Хотінь.

Катерина Матвіївна надзвичайно привітна, а головне, вона й досі зберігає ясність розуму та почуття гумору. Варто зауважити й те, що вона лише пів року тому перестала шити. Катерина Матвіївна надзвичайно вправна швея. Той кептар у якому жінка на фото – створила сама, вручну. Ще донедавна вона відвідувала місцеву церкву. Жінка добре відома у громаді. Сусіди та всі хто її знають чудово про неї відгукуються, – повідомляє Найда.

Вчора ж свій 100-літній ювілей відзначала ще одна жителька Калуської громади – Галина Михайлівна Король. Працівники територіального центру соціального обслуговування вітали ювілярку.

Народилася Галина Король в селі Томашівці. У двадцятилітньому віці обрала для себе непростий шлях – стала зв’язковою ОУН УПА.

У засланні в Сибіру зустріла свого майбутнього чоловіка, який теж був політв’язнем. Із Божою поміччю їм вдалося народити двох донечок. На жаль, незадовго після народження другої доньки помер чоловік, тож в Україну пані Галина поверталася вже вдовою та з двома дітками на руках. Попри все, їй стало сили подолати усі труднощі.

Завжди активна, надзвичайно розумна та мудра жінка. Працювала нянечкою в дитячому садочку, творчо та з цікавістю підходила до своєї роботи. З особливою уважністю ставилася до подій в Україні, до її історії, адже любов до Батьківщини змалечку гріла її душу. Такий патріотичний міцний дух передався і її нащадкам. Внуки пані Галини під час Революції Гідності у 2013 разом з іншими українцями перебували на Майдані.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.