Люди Світ Фото

У Франківську відомих українців вперше показали на креативних плакатах (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У малому залі Музею мистецтв Прикарпаття відкрилась дуже незвична та цікава виставка авторських плакатів «Народжені в Карпатах».

DSC_2279

Виставка експонується в рамках Першого міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір».

DSC_2268

За словами куратора виставки, голови секції плакату та графічного дизайну київської організації НСХУ Андрія Будника, цей плакатний проект про особистості, які були народжені у Карпатах. Тут не лише люди, але й явища. Наприклад, стрічка «Тіні забутих предків», яку створено у карпатському просторі.

DSC_2271

На виставці представлено 29 плакатів. Їх створили студенти з київської плакатної серії і спеціально для фестивалю «Карпатський простір». Такий проект презентуємо у Франківську вперше.

DSC_2282

«Плакат – це такий жанр, який мусить бути на передовій, – вважає Андрій Будник. – Тішимося думкою, що найближчим часом вони будуть надруковані й експонуватимуться на вулицях вашого чудового міста. Маю кілька зауважень, як професійний дизайнер, що місто дещо засмічене рекламою. Її дуже багато – вона заважає одна одній, втрачає сенс. Треба розчищати його. Мистецький плакат має здійснити експансію на вулиці. Вони мають бути надруковані на сіті-лайтах, білбордах, аби люди через

них дізнавалися про визначних особистостей, які народилися тут і принесли славу карпатському регіону».

DSC_2265

Також Будник стверджує, що цей проект несе в собі такий виховальний процес. Наприклад, більшість його студентів – зі східної України, які не знають про цих особистостей, але познайомились через це завдання.

DSC_2264

«Наприклад, студент з Дніпродзержинська робить плакат про Івана Франка, студентка з Алчевська – про Квітку Цісик, – говорить куратор виставки. – ще одна студентка з Краматорська робить плакат про архітекторів Фердинанда Фельмера і Германа Гельмера, які в Чернівцях побудували театр. Та й взагалі в карпатському просторі збудували близько 200 будинків. Це така терапія».

DSC_2278

Також організатори виставки безкоштовно роздають файли з роботами, аби люди роздруковували та поширювали їх. Це така освітня цивілізована акція.

DSC_2270

Також відвідувачі виставки можуть залишити повідомлення для розробників плакатів, кого з визначних особистостей, вони ще хотіли побачити на такому мистецькому плакаті.

DSC_2274 DSC_2272 DSC_2269 DSC_2275 DSC_2277

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.