Люди

У Франківську відбулася мирна акція на підтримку військовополонених

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Вічевому майдані в Івано-Франківську родичі полонених військовослужбовців, зокрема захисників Маріуполя, провели мирну акцію “Не мовчи! Полон вбиває!” 

Люди зібралися у середмісті, щоб привернути увагу влади та міжнародних організацій до воїнів, які перебувають у неволі. Акція відбувалася у форматі живого ланцюга, що символізує шлях додому, пише Суспільне.

акція
Мирна акція “Не мовчи, полон вбиває!”. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ці акції дуже важливо організовувати, тому що більшість людей живе своїм життям. Всі — в полоні свят, поки наші герої — в полоні, у тортурах. Просто хочемо достукатися до всього світу, до нашої влади, тому що ми не бачимо активної роботи ні з боку влади, ні з боку всіх міжнародних організацій, особливо Червоного Хреста й ООН”, — каже Лілія Гуртовська.

Учасники акції тримали плакати з гаслами: “Вони боролися за наші життя і волю — ми винні їм свободу”, “Не мовчи! Полон вбиває!”, “Моє серце у пеклі полону. Free Azov”, а також скандували: “Волю всім нашим захисникам!”

акція
Мирна акція на підтримку військовополонених “Не мовчи! Полон вбиває!” Івано-Франківськ, 10 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Учасниця акції Наталія Макарова розповідає: востаннє спілкувалася з чоловіком 17 травня 2022 року.

Всю інформацію надавали хлопці, які звільнялися з полону, і ті хлопці, які були з чоловіком. Остання звістка була у квітні 2023 року. З того часу я нічого взагалі не знаю. Всі хлопці з Маріупольського гарнізону були поранені. Мій чоловік отримав три важкі контузії. І важкі поранення теж в нього були. Бійці тримаються, сподіваються на те, що їх чекають. Але російська влада доносить їм, що України вже немає, що їх ніхто не чекає, що про них усі забули. Тобто їх морально душать”, — говорить Наталія Макарова.

Дружина військовополоненого Наталія Макарова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Мати захисника Маріуполя, який зараз перебуває у полоні, Наталія Піпаш каже: син в “Азові” був з 2015 року.

Голос сина востаннє чула 27 травня 2022 року на саме день народження. А після того — все. Невідомість. Виходили його побратими з полону, і один одному якось так передають. Один чув голос і каже: я знаю, що то був ваш син. От тим ми живемо, крупинки збираємо, якісь відомості складаємо в пазл”, — ділиться Наталія Піпаш.

Мати полоненого “азовця” Наталія Піпаш. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Представниця громадської організації “Полігон 56 Бердянськ” Анна Михайлишин займається допомогою та супроводом родин полонених військовослужбовців. Жінка планує звернутися до Міжнародного комітету Червоного Хреста, щоб там посприяли в наданні дзвінків та листуванні з бранцями, адже останні пів року не було обмінів і не має жодного зв’язку з ними.

Мирна акція на підтримку військовополонених “Не мовчи! Полон вбиває!” Івано-Франківськ, 10 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами організаторки заходу Лілії Гуртовської, такі акції відбулися одночасно у більш ніж десяти містах України.

Читайте: 2024 рік на Прикарпатті хочуть визнати роком Легіону УСС

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.