На Вічевому майдані в Івано-Франківську родичі полонених військовослужбовців, зокрема захисників Маріуполя, провели мирну акцію “Не мовчи! Полон вбиває!”
Люди зібралися у середмісті, щоб привернути увагу влади та міжнародних організацій до воїнів, які перебувають у неволі. Акція відбувалася у форматі живого ланцюга, що символізує шлях додому, пише Суспільне.
Ці акції дуже важливо організовувати, тому що більшість людей живе своїм життям. Всі — в полоні свят, поки наші герої — в полоні, у тортурах. Просто хочемо достукатися до всього світу, до нашої влади, тому що ми не бачимо активної роботи ні з боку влади, ні з боку всіх міжнародних організацій, особливо Червоного Хреста й ООН”, — каже Лілія Гуртовська.
Учасники акції тримали плакати з гаслами: “Вони боролися за наші життя і волю — ми винні їм свободу”, “Не мовчи! Полон вбиває!”, “Моє серце у пеклі полону. Free Azov”, а також скандували: “Волю всім нашим захисникам!”
Учасниця акції Наталія Макарова розповідає: востаннє спілкувалася з чоловіком 17 травня 2022 року.
Всю інформацію надавали хлопці, які звільнялися з полону, і ті хлопці, які були з чоловіком. Остання звістка була у квітні 2023 року. З того часу я нічого взагалі не знаю. Всі хлопці з Маріупольського гарнізону були поранені. Мій чоловік отримав три важкі контузії. І важкі поранення теж в нього були. Бійці тримаються, сподіваються на те, що їх чекають. Але російська влада доносить їм, що України вже немає, що їх ніхто не чекає, що про них усі забули. Тобто їх морально душать”, — говорить Наталія Макарова.
Мати захисника Маріуполя, який зараз перебуває у полоні, Наталія Піпаш каже: син в “Азові” був з 2015 року.
Голос сина востаннє чула 27 травня 2022 року на саме день народження. А після того — все. Невідомість. Виходили його побратими з полону, і один одному якось так передають. Один чув голос і каже: я знаю, що то був ваш син. От тим ми живемо, крупинки збираємо, якісь відомості складаємо в пазл”, — ділиться Наталія Піпаш.
Представниця громадської організації “Полігон 56 Бердянськ” Анна Михайлишин займається допомогою та супроводом родин полонених військовослужбовців. Жінка планує звернутися до Міжнародного комітету Червоного Хреста, щоб там посприяли в наданні дзвінків та листуванні з бранцями, адже останні пів року не було обмінів і не має жодного зв’язку з ними.
За словами організаторки заходу Лілії Гуртовської, такі акції відбулися одночасно у більш ніж десяти містах України.
Читайте: 2024 рік на Прикарпатті хочуть визнати роком Легіону УСС
Comments are closed.