Люди Світ Фото

У Франківську показали «Місто якого нема…» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На огорожі «Палацу Потоцьких» відкрилась фотовиставка Дениса Трофімова та Юрія Бакая «Місто, якого немає».

DSC_2114

На виставці експонують фотографії місцевих пам’яток архітектури з різницею у 10-12 років.

DSC_2107

За словами ініціатора виставки, голови національної спілки фотохудожників України Ростислава Кондрата, виставка народилася досить спонтанно.

DSC_2119

«Денис Трофімов багато років знімає місто, у нього накопичилося достатньо матеріалу, – каже Кондрат. – В один момент він зрозумів, що є об’єкти, які він фотографував 10 років тому, а зараз вони змінені, зруйновані. Почав розвивати таку серію. Це не одноденний проект».

DSC_2136

Також Ростислав Кондрат наголошує, що це перша частина проекту. Повномасштабно проект буде показано восени у виставковій залі Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України.

DSC_2121

Один з авторів виставки, фотохудожник Юрій Бакай подібними проектами займається з 2008 року. Тоді він зробив перше  інсталяцію на тему збереження старих вікон, адже була хвиля дикої заміни старих вікон в історичній частині міста на пластикові.

«Зараз треба шукати не спонсорів на виставки, а спонсорів на те, аби впливати на нашу владу, на те, аби зберігати цей старий Станіславів у місті Івано-Франківськ, – вважає Юрій Бакай, – Через кілька років такої діяльності – масової забудови, у нас не лишиться нічого. Ці деталі, аксесуари, які зникають –це те, чим місто привабливе. Люди пиляють гілку на якій сидять. Ми втрачаємо те, що ми маємо зберігати».

DSC_2117

За словами голови ГО «Поступового гурту франківців» Сергія Адамовича, ця виставка має на меті привернути увагу мешканців міста до цієї проблеми.

DSC_2124

«Маємо зберігали обличчя Франківська, бо місто насправді європейське, – говорить Адамович. – Воно має польську, австрійську спадщину».

DSC_2143 DSC_2141 DSC_2140 DSC_2132 DSC_2127 DSC_2109 DSC_2125 DSC_2106 DSC_2128 DSC_2135

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.