Люди Фото

У Франківську переселенцям розповіли про «Прикарпатців в АТО» та книги серії «Схід/Захід» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську 19 січня відбулася презентація книг, які присвячені проблемі взаємин Східної та Західної України. Місцеві автори та видавці представили свої роботи гостям з Донбасу, учасникам проекту «Схід і Захід разом: Різдво в Карпатах».

knygy2

Цей проект відбувається вже у восьмий раз. Його учасниками є молодь з Івано-Франківщини та громадські активісти, журналісти з Краматорська, Дружківки, Слов’янcька, Авдіївки, Харцизька. Організатори — МГО «Осмомисли», «Пласт» і платформа «Тепле місто».

У приміщенні бібліотеки національного медичного університету українцям зі сходу показали книжку «Прикарпатці в АТО» серії «Героям слава!», упорядником якої є краєзнавець Іван Бондарев.

Вони побачили роботу Ігоря Дейчаківського «Микола Ясінський — Льолько, легендарний бойовик УВО», дев’яту в серії «Наші партизани». Також присутнім представили дві книги серії «Схід/Захід», яка виходить за ініціативи ГО «Поступовий гурт франківців».

У цій серії вже видали твори Тараса Прохаська, Олега Коцарева, Сергія Жадана та Мірека Боднара. Усі ці книги вийшли у світ у франківському видавництві «Лілея НВ».

knygy1

В’ячеслав Редько з Донецька нині разом із сім’єю вимушено проживає в Києві. Сподівається, що це тимчасово. Він уже вдруге на Прикапатті. Чоловік каже, що такі проекти, як «Схід і Захід разом: Різдво в Карпатах» потрібно заохочувати, адже ці слова зараз актуальні як ніколи.

«Нас штучно розділяли, — каже Лариса Пантелюк, керівник ГО «Всеукраїнське об’єднання українців Донбасу». — Всі люди, які приїхали із зони антитерористичної операції, втратили свої домівки, і тут знайшли свою другу домівку, адаптувалися, інтегрувалися в місцеву громаду, показують приклад, що схід і захід разом».

Нині ця організація опікується близько 500 людьми. Відокремлений підрозділ об’єднання діє в Коломиї. За словами, Лариси Пантелюк, клеймо «переселенці» трохи травмує людей, які були українцями, а зараз опинилися у такому статусі.

«Одного разу, коли я їхав на одну наукову конференцію до Луганська, моєю попутницею була місцева дівчина, — розповідає Сергій Адамович, голова ГО «Поступовий гурт франківців». — Вона казала, що дуже любить Тараса Прохаська, але в Луганську неможливо купити його книжки. Уже коли почалася війна, в мене виникла ідея про видання серії книг «Схід/Захід». Адже на заході є Андрухович, Прохасько, на сході — Коцарев, Жадан. Якщо їх об’єднувати в одній книжці , це буде своєрідна соборність, консолідація суспільства. Люди зможуть в одній обкладинці прочитати авторів зі сходу і заходу».

«Дуже хочеться, щоб люди усвідомили, що війна йде не десь далеко, а вона є поруч, — говорить директор «Лілея НВ» Василь Іваночко. — Сьогодні немає потреби шукати героїки у далеких 1940-50-х роках, бо багато людей нині воюють на фронті. Вони щодня роблять подвиги. Популяризуючи їхні подвиги, ми тим самим стаємо повноцінною країною, яка відкине ворога і буде здатна достойно захищатися».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.