Люди

У Франківську не будуть відновлювати колишній 23-й маршрут

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Останнім часом у місті тільки й розмов, що про транспортну реформу. Одні її захищають і розхвалюють. Мовляв, з’явилися нові пасажирські сполучення і автобуси великого класу. Інші ж обурюються, що колишні прямі і зручні маршрути просто зникли, а «маршруток» стало менше. Транспортні реформатори натомість всіх заспокоюють. Кажуть, були готові до гіршого і запевняють, що переваги нової транспортної системи пасажири оцінять лише згодом. Велике ж бо бачиться з віддалі, інформує kuryer-if.info.

reid_marshrutky04

А поки що ті, хто ще не побачив великого, і з малого дивуються. Як визнав у одній із передач «Час міського голови» на обласному радіо «Карпати» очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків, є маршрути, на які у пасажирів взагалі нема скарг, а є й такі, на відсутність яких люди скаржаться найбільше. Серед них він назвав колишні 55-й та 23-й маршрути і зазначив, що міська влада працює над вдосконаленням маршрутної мережі та міркує над тим, щоб їх повернути або запропонувати пасажирам якусь альтернативу.

Однак, як зауважив директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак, це не зовсім так. Якщо варіант відновлення 55-го маршруту й справді пропонувався, то про відновлення 23-го маршруту взагалі не йдеться.

«Він їздив від пошти по Мазепи, Гординського, Сахарова тими вуличками, де постійно спричиняв затори. Тому ми будемо наполягати на тому, що відновлювати його не потрібно», – пояснив позицію комунального департаменту його керівник.

Але ж саме тим, що 23-й маршрут пролягав цими вуличками, він і був зручним пасажирам. Адже, сівши у «маршрутку» на зупинках біля пошти чи на початку вулиці Мазепи (куди, до речі, сходилися мешканці вулиць Ленкавського, Короля Данила, Південного бульвару та прилеглих до них «вуличок»), можна було найкоротшим і найзручнішим шляхом найшвидше дістатися до мікрорайонів Майзлі, «Каскад», «Позитрон» і назад.

Втім, на скасування колишнього 23-го маршруту були й інші причини, які у спільноті «Комуналка» в мережі «Фейсбук» оприлюднив член міськвиконкому Вадим Войтик. Всім невдоволеним транспортною реформою він нагадав, що колись у місті були сотні перевізників, які лише створювали у місті проблеми.

«Прийшов новий віце-мер – на тобі маршруточку. Помінявся прокурор – на. Я розумію, що мешканцям цього не видно. Але ж від цього весь хаос і брався. Коли на 23-му їздили штук шість різних нардепів і прокурорів, то ми і мали оці гонки по вертикалі, безвідповідальність і повну анархію», – стверджує Войтик.

Й справді, 12 машин на 23-му маршруті було забагато. Але п’ять-шість, з яких він колись, власне, і починався, за теперішньої маршрутної мережі цілком би вистачило. Зрештою, якби маршрут не був зручним для людей і в автобусах завжди не було багато пасажирів, то ніхто б з перевізників (нардепів і прокурорів) не хотів би його обслуговувати, чи не так? А зараз виходить так, що прагнучи навести лад у перевезеннях чи «провчити» окремих перевізників, позбавивши їх надрентабельних маршрутів, потреби пасажирів і їхні побажання до уваги не беруться. Зокрема, щодо відновлення колишнього 23-го маршруту.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.