Люди

У Франківську навчають, як реагувати на прояви сексуального насильства під час конфлікту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську розпочався навчально-методичний тренінг із запобігання сексуальному насильству під час конфлікту.

Юрист Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» Марина Легенька розповідає, що центр працює з жінками, які постраждали від домашнього, сексуального насильства вдома чи на вулиці.

«Головне не мовчати і звертатися про допомогу, – радить Марина. – Проблема в тому, що грань в сексуальному насильстві є тонкою. Торкання, зазіхання, поплескування по сідницях можуть для когось бути прийнятими, а для когось – ні».

На рік понад 100 тисяч людей звертаються про насилля, каже Легенька. Зазначає, що в її ГО працює гаряча лінія за коротким номером 386, на яку можуть звернутися діти, жінки і чоловіки. Та більше звернень, зауважує вона, все ж надходить до правоохоронних органів.

Директор департаменту експертизи моніторингу та законотворчої діяльності ГО «Ла Страда Україна» Катерина Бороздіна зазначає, що нині протидія сексуального насильства є важкою темою для постраждалих.

«Тренінг проводимо спільно з британською організацією Stabilization Support Services, – каже Бороздіна. – Це вже 20-ий тренінг в Україні. Сьогодні сподіваємося напрацювати більш дієві механізми допомоги. Здається, що Франківщина далеко від зони конфлікту. Та нині ми маємо вчитися по новому реагувати на ті прояви насильства, які можуть проявлятися у людей, які повернулися із зони АТО. Це як бійці, так і внутрішньо переселені особи, ті хто зазнав як фізичного так і сексуального насилля».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.