Люди Світ Фото

У Франківську адвокатів вчать, як співпрацювати з журналістами (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 1 жовтня, в Івано-Франківську відбувається тренінг із запобігання порушення прав людини у кримінальних справах. При знайомстві кілька адвокатів-учасників з різних міст розповіли про негативний досвід спілкування із журналістами, наголосили на правовій неграмотності деяких працівників ЗМІ.

IMG_3718

Нині медіа-тренери пояснили, чому ж важливо комунікувати адвокатам та журналістам.

“Адвокат повинен працювати над своєю комунікацією. Якщо інформація – це те, що виходить, то комунікація – те, що доходить, – говорить Людмила Гуменюк, медіа-тренер, виконавчий директор “Центру медіареформ”. – Правила ефективної комунікації відомі людству здавна. Вперше їх описав Аристотель. Коли світ зрозумів, як розумно і креативно потрапити у медіа, почав дослухатися до так званої триноги Аристотеля: 1. логічний, добре продуманий аргумент (Logos), 2. характер оратора та рівень довіри до нього (Ethos), 3. ставлення, упередження, значення та емоції (Pathos)”.

Аби адвокати краще розуміли, що потрібно журналістам, медіа-тренер запропонувала досвід “ТСН” – їхні орієнтири: Скандали, Сенсації, Страх, Смерть, Секс, Сміх і Гроші.

IMG_3720

“Звісно, ЗМІ чекають резонансних та яскравих історій, але й адвокатам ЗМІ потрібні: журналіст впливає на громадську думку, висвітлює інформацію та так чи інакше впливає навіть на суд, коли висвітлює події із засідань. А спілкуючись із адвокатом, журналіст писатиме і юридично правильно, адже матиме експерта-порадника”, – каже Людмила Гуменюк.

Медіа-експерт наголосила, що журналістам, як і читачам чи глядачам, не потрібна складна термінологія, адвокати мають вміти розповісти просто про складне.

Як висвітлення у медіа допомагає адвокатам вирішити проблеми?

• Просування публічної дискусії та просвіта громадян
• Формування громадської точки зору, руйнування стереотипів
• Вплив на владу та законодавців
• Залучення нових членів
• Залучення нових коштів та ресурсів
• Підняття репутації організації – на відміну від прямої реклами, висвітлення у медіа забезпечує, так звану, “підтримку третьої особи”.

Організаторами тренінгу є Національна асоціація адвокатів України, ВГО “Асоціація правників України”, ВГО “Асоціація адвокатів України”, ГО “По захисту прав людини”, Проект ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні”, Інститут розвитку регінальної преси.

Тренінг триватиме до 17:45 у конференц-залі готелю “Надія”.

Також для самоосвіти адвокатам запропонували наступні он-лайн ресурси:
Школа конвергентных СМИ (блог Олега Хоменка)
Александр Амзин, «Новостная интернет-журналистика»
Редакторський портал
MediaSapiens
Телекритика

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.