Люди Фото

У “Давньому Галичі” показали виставку плащаниць ХVІІІ – першої половини ХХ ст.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У картинній галереї Національного заповідника “Давній Галич” відкрили виставку. На ній представили декілька давніх галицьких плащаниць ХVІІІ – першої половини ХХ ст. з архікатедрального собору Святого Воскресіння Івано-Франківська. В експозиції – 33 плащаниці і 3 антимінси.

Крім наукових співробітників Національного заповідника “Давній Галич”, на відкритті виставки були вчителі та учні місцевої школи. Також прийшли представники духовенства: Галицький декан УГКЦ отець Ігор Броновський та  священики Галицького деканату,. плащаниць

“Маємо унікальну нагоду побачити віру нашу в мистецтві”, – сказав, відкриваючи виставку, провідний науковий співробітник науково-освітнього відділу, кандидат історичних наук Андрій Стасюк.

Галицький декан УГКЦ о. Ігор Броновський поблагословив присутніх, добрими словами згадав ініціатора й організатора виставки Ярослава Поташника, серце якого перестало битися напередодні.

“Віра – це найбільше багатство, яке має людина. Плащаниця – надзвичайно важлива складова нашої віри. Вона знаходиться у Святилищі і виноситься в Стасну п’ятницю для поклоніння. Символізує скорботу, смуток і одночасно відкуплення від наших гріхів”.

Провідний науковий співробітник науково-освітнього відділу Андрій Стасюк зазначив, що плащаниця – велика християнська святиня, але й історичне джерело – на багатьох є дати, коли людина або ціла родина подарувала реліквію церкві.

Виставка плащаниць триватиме до 3 квітня.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.