Люди Світ Фото

«Творчі та відкриті»: у Франківську представили виставку малюнків людей з особливими потребами (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На виставці «Створюємо зміни разом – творчі та відкриті» представили 90 робіт молодих людей з особливими потребами.

_mg_5605

У понеділок, 4 грудня, у залі обласної спілки художників на вулиці Незалежності, 53 відкрили виставку робіт вихованців Центру дозвілля та соціальної адаптації «Створюємо зміни разом – творчі та відкриті».

_mg_5598

Як розповіла Наталя Козакевич, виконавчий директор БФ «Карітас» Івано-Франківської УГКЦ, з вересня викладач з малювання двічі на тиждень працював з молодими людьми з особливими потребами. За результатами роботи організували виставку.

«Ця виставка демонструє, що можливості таких людей – необмежені, – говорить Наталя. – Ми розвіюємо міф, що люди з інвалідністю – закриті, ізольовані. Ми працюємо з 2007 з такими людьми, щоб сприяти їх соціальній інтеграції. Беручи участь в такій виставці, вихованці отримують певний соціальний статус, а їх батьки щасливі, що мають таких гарних дітей».

_mg_5609

Вчитель малювання, керівник художньої студії Іван Боднарчук розповідає, що займається з молодими інвалідами з вересня. Каже, що спочатку їм було важко відважитися на самостійні малюнки, дуже переживали, чи їм вдасться.

«Зрозуміло, що за три місяці ми не зробимо з них художників, – розповідає Боднарчук. – Але вже й за такий короткий час видно результат. Ми разом долали їх страх. І згодом вони вже самі обирали і замовляли сюжет малюнку».

На виставку відібрали ті малюнки, в яких більше самостійної роботи. Кілька з них вже навіть поїхали до Києва, Німеччини в якості подарунків.

Лоріна Дерев’янко, директор Івано-франківського геріатричного пансіонату розповідає, що у виставці є роботи восьми вихованців пансіонату.

«Наші вихованці – інваліди 1 і 2 групи, які живуть в пансіонаті вже багато років, – розповідає Дерев’янко. – Щотижня на реабілітацію до «Карітасу» їздить 20 інвалідів.  За той час, що вони проходять реабілітацію у БФ «Карітас», вони досягнули значних успіхів: навчилися малюванню, вишиванню бісером, проходять також трудову реабілітацію».

Відвідати виставку можна до 11 грудня.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні