Люди Розваги Статті Фото

Світ побачити й від холоду втекти. Куди вирушають франківці, аби зігрітися взимку (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Поки одні збирають гроші на відпочинок влітку, інші обирають зимові мандри – аби не лише світ побачити, а ще й від холоду втекти. «Репортер» розпитав франківських мандрівників, куди вони літають грітися.

Враження – безцінні

Зоряна Мартинюк і Назар Днесь їдуть до теплих країв не вперше. За одну мандрівку відвідують до п’яти країн. Кілька років поспіль їздили до Азії, а на ці вихідні вирушають до Південної Америки: Аргентина, Чилі, Болівія, Перу, Еквадор. Якщо дозволить час і бюджет, то й продовжать.

Зворотних квитків не брали, кажуть, одного разу пропустили літак і більше не хочуть.

«Якось ми стали перед скретч-картою світу і почали з Зоряною наввипередки витирати відвідані країни. Тоді зрозуміли, що світ такий великий і ми ще стільки не бачили, – розповідає Назар. – Вперше Зоряна показала мені Індію. Для мене це була грандіозна поїздка на два місяці. Тоді ж відвідали Непал. З того часу я більше полюбив цей світ, Зоряну і подорожі».

«Найважче – це наважитися замкнути двері, – говорить Зоряна. – Минулого року ми за годину зібралися і сіли в потяг. Цьогоріч підготовка відповідальніша, бо новий континент, великий перепад температури. Мандри – це виснажливо і не зовсім відпочинок. Але всі труднощі забуваються і в пам’яті – лише позитивні враження. Я жодного разу не була на пакетному курорті й поки що мені цього не хочеться».

До теми: Їдь ровером. Як франківці вирушили у велоекспедицію Європою і проїхали 1200 км (ФОТО)

Назар працює дизайнером, у Зоряни – власний хендмейд-магазин. «Коли їдеш на два місяці, здається, що робота рухне без тебе, все зупиниться і стане. А насправді світ продовжує жити і функціонує нормально», – говорить Назар Днесь.

«Коли платиш 2000 грн за централізоване опалення, то це ще й хороша економія – квартиру на цей час здаєш і хтось інший з тими рахунками розбирається. Плюс – ми взагалі не купуємо зимовий одяг», – додає Зоряна.

Два роки тому вони подорожували В’єтнамом на мотоциклі – купили його на місці. Їхали селами, містечками…

«Там жодні водійські права, крім в’єтнамських, не діють. Але всі розуміють, що ти турист, а це – гроші, – каже Назар. – Ми навіть зверталися по допомогу до поліції, питали, куди їхати. Проїхали В’єтнам, Камбоджу і на кордоні з Таїландом нам сказали, розвертайтеся, бо ми вас заарештуємо – ви їздите нелегально. Далі вже без мотоцикла поїхали в Таїланд, Малайзію, Індію. Мандрували три місяці. Спали на кортах школи, у храмах, на вокзалах, три дні жили в аеропорту».

Бюджет мандрівки розраховують з того, що мають. Кажуть, Азія для мандрів – найдешевша. Африка чи Південна Америка – дорожчі. Тому цього разу готуються економити максимально: спати в наметі, більше їхати автостопом, їсти сублімати чи харчуватися разом із місцевими – це разів у п’ять дешевше, ніж у туристичних точках.

Читайте також: Наші в Мексиці. Франківці Ірина та Станіслав Немашкало про новорічні традиції нащадків майя (ФОТО)

У скільки обійдеться поїздка, обіцяють розповісти вже через два місяці, коли повернуться. «Зараз скажуть, що ми якісь хворі, краще б машину купили. Ми машину купимо і так, а ці враження – безцінні, – говорить Назар. – В жодному разі не починайте подорожі, бо як спробуєте, світ міняється, і ти вже не можеш по-іншому. Я б радив починати з Азії, бо там, де тепло, – люди добрі».

Із зони комфорту

Лілія Гоголь і Роман Малиновський минулого року вирушили на зимівлю та й взагалі у тривалу і далеку подорож вперше. Провели майже два місяці на острові в Таїланді. І цього року знову втекли від зими.

«Це була ініціатива Романа – він давно мріяв про зимівлю в теплих краях. Наші друзі з Києва порекомендували острів у Таїланді, куди вкотре збиралися. Звісно, ми довго роздумували і планували цю подорож, але врешті придбали квитки», – розповідає Лілія.

Каже, у Бангкоку дістала культурний шок – життя в Азії, а особливо на острові, має інші правила.

«У Бангкоку дуже спекотно, а на острові трохи помірніше, проте більше комарів. Мене вразили публічні простори, їжа, як поводяться люди, і взагалі, що для них є нормою, – говорить Лілія. – Я зрозуміла, що або приймаю цю країну і люблю її, або одразу купую квитки додому. Тож почала шукати красу довкола і не акцентувати на тому, що не подобається. І ось ми цьогоріч знову тут, на цьому ж острові. Відчуття такі, наче ми повернулися в село до бабусі на літні канікули, і це справді так, бо живемо у спокійному колоритному рибальському селі».

Каже, у Таїланді нема інформаційного шуму, який постійно є вдома, тож вони з Романом можуть зосередитися на своїх проектах, ретельніше обдумати плани.

«Ми не розуміємо тайської мови і цей стан дозволяє краще почути себе, – розповідає Лілія. – А ще природа на острові дуже активна і доводиться їй підпорядковуватися: несподівані затяжні дощі, грози, шторм на морі, рослини, тварини, які буквально живуть під, над і довкола нас. Мені досі складно до цього звикнути. Але є багато краси».

Каже, не впевнені, що зможуть щороку так зимувати, та якщо буде можливість, то це гарний варіант. Тим паче зиму теж встигають відчути – звично по приїзді є ще досить снігу.

До теми: Як за 14 днів відчути Іран і вкластись у 300 доларів (ФОТО)

За словами Лілії, переліт – це найбільша частина витрат, а все інше залежить від рівня комфорту і вподобань. Вони з Романом обирають бюджетні варіанти.

«Це досвід, який рекомендую здобути всім охочим. Для мене це точно був вихід із зони комфорту – я змінилася в певних поглядах і ставленні до речей», – говорить Лілія.

Економити допоможуть акції

Анна Бурлака – нині професійна тревел-блогерка. Каже, через роботу чоловіка частіше практикують за зиму кілька подорожей. Та якось у тій же Південній Америці провели три місяці.

«Ми мріяли про це давно. Я хотіла відвідати Перу, мій чоловік – Болівію. Відкладали на це гроші і врешті таки поїхали на три місяці у Болівію, Перу, Аргентину і Бразилію, – розповідає Анна. – Якусь частину їхали автостопом, жили трохи по каучсерфінгу. Це була перша мандрівка за океан. На двох без перельоту витратили 4000 євро».

Каже, взимку подорожувати зручно, бо в багатьох країнах це може бути не сезон, тому ціни на все нижчі.

«Минулого року в січні ми були на Балі й в Індонезії, що вважається дощовим сезоном, але дощ лив лише вночі і ніяк нас не турбував. Але все одно було спекотно, – каже Анна. – Іншого разу в січні в Мачу-Пікчу було багато вільних місць у готелях, тож можна було торгуватися. Але була в нас і епічна подорож на Шрі-Ланку. Тоді за прогнозом не мало бути дощів, але сезон змістився і 12 із 14 днів лив дощ».

Окрім погоди, варто перевірити, чи потрібні якісь вакцини, якщо малярійна зона, треба взяти антибіотики. І не забути крем від засмаги.

Каже, краще мати умовний список країн, які хочете відвідати, і шукати не конкретні країни, а акції й уже серед них обирати напрямок. Радить взимку їхати в Таїланд, Камбоджу В’єтнам, Шрі-Ланку, Індію, Малайзію, Гонконг.

Потрібно назбирати на квитки туди і назад, а власне в Азії все доволі дешево. Наприклад, за акцією переліт до Шрі-Ланки і назад можна «виловити» за 250 доларів. Звична ж ціна – 300-350. За стільки ж бувають і квитки до Гонконгу. У Південну Америку краще вилітати з Іспанії, Італії чи Бельгії – можна «спіймати» квитки за 350-500 доларів.

«У кінці серпня – вересні завжди є акції на Азію. Це стереотип, що подорожі – дорого. Зараз в інтернеті є повно порад і є з чого вибирати», – говорить Анна Бурлака.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.