Люди Світ

Суд по будівництву на Макогона: прокурор проти третіх сторін у справі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Івано-Франківському окружному адмінсуді триває розгляд справи щодо скандальної забудови вулиці Макогона в Івано-Франківську. Заступник начальника відділу Івано-Франківської місцевої прокуратури вимагає скасувати та визнати протиправним рішення міської ради про затвердження детального плану території (ДПТ) на вулицях Крайківського, Макогона, Промислова.

До теми. Скандал із забудовою Макогона: активіст Замковий вдарив депутата Гавриша (ВІДЕО).

Макогона, суддя Олександр Григорук

На сьогоднішньому засідання інтереси міської ради представляли Надія Кедик, директор департаменту правової політики, а також Андрій Устінський, заступник директора департаменту правової політики.
Суду надали клопотання від ТзОВ Івано-Франківська дорожня служба, яка просить долучити її до участі у справі в якості третьої сторони на стороні відповідача. З аналогічним клопотанням звернулися ПрАТ Івано-Франківська харчосмакова фабрика, департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини.

Минулого разу засідання суду перенесли, оскільки два юристи юрвідділу міськради були у відпустці, один на лікарняному, а решту – задіяні в інших судових справах. Прокурор Віталій Гоголь заявив, що такі дії міськради він розцінює як навмисне затягування процесу.

Представник позивача, прокурор Віталій Гоголь, виступив проти.
“Дорожня служба лише орендар і рішення жодним чином не вплине на них, – повідомив представник. – Харчосмакова фабрика взагалі не має жодних документів, які підтверджують права оренди. Що стосується департаменту архітектури, то він є структурним підрозділом міської ради. А ми позиваємося до міської ради в цілому. Крім того, жоден з тих, хто подав клопотання не уточнив, які саме їх права будуть порушені”.
Кедик натомість відстоювала важливість клопотань.
“Вказане рішення вплине на їх права та інтереси, тому просимо задовільнити клопотання, бо департамент архітектури – самостійний орган, який сам повинен нести відповідальність, – каже вона. – Що стосується Харчосмакової фабрики і Дорожньої служби, від рішення у справі залежатиме подальша реалізація права на користування ділянкою на Макогона”.
Для вирішення питання суддя Олександр Григорук відправився до нарадчої кімнати.

До теми. Франківські активісти показали, як нині виглядає скандальна промзона на Макогона (ФОТО)

Після перерви суд відхилив клопотання Дорожньої служби, Харчосмакової фабрики, та Департаменту архітектури.

Нагадаємо, на липневій сесії міськради Марцінків зі “Свободою” таки “продавили” забудову Макогона-Промислової-Крайківського. За це проголосували 28 депутатів, двоє – проти, один утримався і ще 12 не голосували. Після цього люди вимагали у мера накласти вето на це рішення.

Потім франківці прийшли до міськради, однак ні Марцінків, ні його заступник Олексій Кайда до людей не вийшли. За них “віддувався” ще один заступник – Микола Вітенко. Пізніше Кайда з людьми таки зустрівся. Голова ГО “Спілка добровольців АТО Прикарпаття” Василь Андріїв запитав у заступника мера, чи законним є затвердження ДПТ без громадських слухань. Проте останній лише відповів: якщо були порушення – прокуратура відреагує.

Через два дні люди знову не застали Руслана Марцінківа – тоді пішли в прокуратуру, зареєстрували заяву. Далі – ще цікавіше: активісти передали скаргу щодо скандального рішення забудови Макогона на депутатів міськради та мера Генеральному прокурору України Юрію Луценку. Тоді генпрокурор запевнив, що ситуацією володіє. Він доручив обласному прокурору Олександру Стратюкурозібратися з цим питанням і, якщо в рішеннях міської ради є порушення, вказати на них, а при потребі й покарати винних.

Після цього мешканці кількох вулиць віднесли колективне звернення з 315 підписами в міськраду і зареєстрували місцеву ініціативу щодо скасування рішень міськради по забудові Макогона-Промислової-Крайківського.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.