Якісна підготовка до школи в Івано Франківську – процес, про який говорять і знають усі батьки. З моменту переходу дитини до старшої групи, в середньому 5 років, вона стає актуальною. Батьки хочуть підготувати малюка до початкової школи, щоб його успішність була на належному рівні, а сам він не відчував нічого поганого. На що ж важливо зважити на підготовчому етапі?
Підготовка до початкової школи
-
Дозволяйте дитині спілкуватися не лише з дорослими, а й однолітками. Це можуть бути діти з двору, діти друзів чи вихованці з дитсадка. Уміння адаптуватися до різних людей — добрий бонус, оскільки у школі малюк весь час перебуває у колективі.
-
Займайтеся з дитиною разом, показуючи різні цікаві напрямки. Читання добре зближує та дає можливість дізнатися багато нового. Дитина цікавитиметься, ставитиме питання, що сприяє розширенню кругозору.
-
Приділяйте час розвитку дрібної моторики. Тематичні вправи дозволяють виробити терпіння та посидючість, а також готують руку до письма. Освоїти важливу навичку буде значно легше.
-
Займайтеся з дитиною вивченням віршів та читанням у голос. Це сприяє постановці правильної розмовної мови та добре тренує пам’ять. У майбутньому їй доведеться багато вчити матеріалу напам’ять, як і вміння працювати з інформацією – важливе.
-
Розширте дозвілля дитини, додавши творчі активності: ліплення, малювання, конструктор. Таке дозвілля виробляє посиючість, розвиває креативне мислення та логіку.
-
Дозволяйте дитині проявляти ініціативу та нести відповідальність — індивідуальні завдання добре у цьому допомагають.
Ці поради допоможуть дати дитині базу, з якою вона може легко адаптуватися у нових умовах та добре розпочати навчальний рік. Як правило, діти з дошкільною підготовкою активніші, ініціативніші та швидко вливаються до колективу. Коли у дитини з’являються перші друзі – їй хочеться продовжувати вчитися, оскільки на тлі шкільного навантаження цікаво спілкуватись з однолітками з класу.
Чи є ризики?
У гонитві за гарною успішністю батьки можуть забувати про головне — дитинство дитини. Часто цим нехтують, покладаючи на малюка завищені очікування та бажання. Так він займається за межами своїх можливостей, втомлюючись та не отримуючи задоволення. Як наслідок, на підсвідомому рівні в нього формується нелюбов до уроків ще до початку повноцінного навчання у школі. Психологи рекомендують шукати «золоту середину», щоб усім було комфортно, а малюк прогресував у насолоду для себе.
Comments are closed.