Люди

Рятувальники радять грибникам, як не заблукати в лісі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Останнім часом в Івано-Франківській області чимало грибників заблукало в горах, у зв’язку з цим сьогодні, 7 жовтня, в обласному управління ДСНС відбулася прес-конференція, де розказували про основні правила поведінки в лісі.

IMG_0263

«Щодо грибників, то тут досить специфічна робота, оскільки на відміну від туристів, спрогнозувати їхні напрямки руху дуже складно, практично неможливо, – пояснив заступник начальника гірської рятувальної частини Василь Завалко. – І тут основним для нас для ефективного пошуку є інформація безпосередньо від потерпілих про їхнє місце перебування, починаючи з приїзду, заходу в ліс, в якому напрямку рухалися, що бачили по дорозі. І вкінці, що зараз їх оточує».

Зазвичай грибники, захопившись пошуками, можуть надати дуже мало інформації, тож рятувальники дають основні рекомендації.

IMG_0259

  • Найперше – не ходити в лісі самому. Навіть якщо ви маєте одного напарника, орієнтування в лісі буде набагато простіше, а якщо ще цей напарник був в тому районі, знає місцевість, тоді це вже дає передумови для безпечного повернення. Група має бути як мінімум два чоловіка, чим більше, тим краще.
  • Перед тим, як їхати в ліс, особливо, якщо це незнайомий район, подивіться карту, гляньте хоча б елементарні речі -в якому напрямку течуть річки, потоки, де та дорога, по якій ви збираєтеся пройти і які масиві її оточують, які є висоти. Плюс консультації людей, які побували в тому районі.
  • Відповідний одяг, взуття, мінімальний запас продуктів, ліхтарик, сірники, і звісно, компас. Нинішня техніка дозволяє використовувати GPS навігатори.
  • Компас для того, аби приїхавши на місце, визначити своє положення, зорієнтуватись на місцевості. Визначіть загальний напрямок, в якому ідете.
  • Треба постійно тримати під контролем свій рух – основний принцип орієнтування, це фіксація свого положення в просторі і часі. Людина, яка рухається лісом, повинна слідкувати, яку відстань вона пройшла, скільки часу це зайняло, в якому напрямку рухається і які орієнтири по дорозі бачить. Хоча б лінійні орієнтири – дороги, лінії електропередач, трубопроводи і так далі. Все, що трапляється на шляху, треба фіксувати в пам’яті.
  • Якщо вже людина, втрачає орієнтацію, відновити її дуже складно. Тут на допомогу можуть прийти елементарні прикмети – орієнтування по сонцю, вночі по Полярній зірці. Загальновідомо, що мох росте з північної сторони дерев, а мурашники, як правило знаходяться з південної.
  • Як тільки відчули, що заблукали, дзвоніть рятувальникам.

За статистикою, з початку року загубилося 54 осіб, а від початку грибного сезону – 20 грибників. На щастя, усіх знайдено.

IMG_0260
Що важливо, за словами заступника начальника обласного центру з гідрометеорології Юрія Горбенка, вже з 8 жовтня в області погіршується погода. До кінця тижня температура вдень – +5 – +8, вночі +1 – +6, місцями заморозки на груні і температура від 0 до +5. В горах вночі від 0 до +5, вдень +1 – +6, без опадів. З 11-12 жовтня іде зниження -2 – -7, опади у вигляді дощу з мокрим снігом.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.