Люди

Реальні амбіції «Теплого міста»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У квітні минулого року з’явилося таке собі середовище об’єднаних добрими ідеями іванофранківців під назвою «Тепле місто». Основна його ідея – зробити Франківськ комфортним для життя. А ініціатор створення спільноти, головний його активіст – бізнесмен-ресторатор Юрій Филюк.

До теми. Франківськ «тепліє»

rea

Юрію, на самому початку ви планували займатися візуальним стилем міста та рекламними вивісками. З того часу щось змінилося?

– Першим проектом був власне візуальний стиль і логотип міста, а також правила розміщення вивісок. Це різні питання, але вони йшли в комплексі. Ми їх разом і запускали. Наступним кроком стала презентація сере­довища, де ми вже показали кілька напрямів – візуальний стиль, IT, готелі, ресторани, велорух, «Проект Грюнвальдська» тощо. І таких ідей більшає щодня.

– Яким чином відбувається впровадження логотипу міста?

– Звісно, спершу ми його презентували. Далі – організували продаж сувенірної продукції: футболок, горняток, магнітиків тощо. Тобто запропонували місцевому бізнесу цим торгувати. Вони купують за собівартістю та продають за єдиною рекомендованою ціною. Зараз у Франківську є близько 15 точок продажу. Крім того, вже є замовлення усього світу – США, Європа, інші.

Зараз ми ще й запустили моду на фотографування з нашим прапором у різних куточках світу. Така річ перетворюється у гру та починає рекламувати місто і бренд. Був випадок, коли у Львові зустрів людей у футболках з нашим лого. Тобто, люди самі підхоплюють такі речі. Наприклад, є популярний ролик від франківської фірми, яка займається бетоном. Так там на бетономішалці – логотип нашого міста! Денис Овчар недавно презентував нову туристичну мапу Франківська – теж з міською айдентикою. Зараз ми ще готуємо інсталяцію біля готелю «Надію» на кшталт відомого напису «I Amsterdam».

– Минулого тижня ви презентували громадський ресторан «Urban Space 100». Коли відкриєте?

– Плануємо це зробити 15 листопада, максимум – до Нового року. Зараз триває збір людей, які готові надати по 1000 доларів на ресторан. Вже є 30 інвесторів. Також шукаємо приміщення. Це має бути мінімум 200 м2 за нормальною ціною. Щойно ми його знайдемо, то за 3-4 місяці відкриємо.

– Чим сьогодні можете пишатись?

– Найбільший результат – це те, що про «Тепле місто» знає багато прогресивних людей Івано-Франківська і вони об’єднуються.

Щодо конкретних результатів, то, повторюся, це візуальний стиль. Наступним проектом, який можна буде «помацати», має стати «Urban Space 100», а також «Проект Грюнвальдська».

Також, вважаю, найбільше наше досягнення – це люди. Наприклад Віктор Загреба, топовий активіст різних громадських рухів. Сам він із Києва, довго жив у США, свого часу займався розробкою стратегії велоруху в Яремчому. Тепер він із сім’єю переїхав до Франківська, розвиває у нас велорух. Другим прикладом можуть бути Андрій Назаренко та Христя Косьмій, двоє архітекторів, які мали змогу виїхати на навчання та роботу до Німеччини, але залишилися в місті та працюють над Грюнвальдською. Це, напевно, найбільший результат, адже такі перспективні люди є основою розвитку міста.

– Наскільки я знаю, «Тепле місто» збирається зареєструватися як громадська організація. Навіщо?

– Буде і ГО «Тепле місто», і благодійна організація. Вони матимуть різні функції. В одну бізнесу буде зручніше спонсорувати гроші, а інша покликана об’єднати активістів. У нас із цим довго була складна юридична ситуація, бо ми прагнули захиститися від чиїхось меркантильних інтересів, політиків тощо. Працювали з юристами. Зараз на фініші – реєструємося.

З «Urban space 100» ще складніше. Там треба добитися захисту інтересів усіх вкладників. І зараз ми пробуємо прописати це все юридично правильно.

– Минулого тижня презентували «Тепле вело-місто». І що пропонують велоактивісти?

– Є амбітна ціль стати лідерами в Європі за кількістю роверистів. В Амстердамі зараз 38 % транспорту – це велосипеди. Ми для Франківська поставили показник у 41 % від трафіку. Це реально, адже місто для цього ідеальне. Навіть статистика показує – якщо переміщення до 5 км, то найефективнішим буде саме ровер. Це швидше, ніж авто чи громадський транспорт. Також спробуємо об’єднати велорух у рамках єдиної системної програми, яка вирішуватиме проб­леми парковок, велодоріжок, захисту від крадіжок.

– Звідки візьмуться гроші на проекти?

– Ми свідомо розділяємо фінансування на кілька джерел. Одним із них має стати ресторан «Urban Space 100». Іншим будуть члени організації. Для них ми передбачаємо символічний річний внесок у 100 грн. Третім має бути бізнес, який готовий фінансувати. Ми вже маємо у спонсорах чотири компанії та 12 медіа-партнерів. А план передбачає мінімум 50 компаній, які б на постійній основі фінансували проекти «Теплого міста». Далі – це франківці, які зараз живуть за кордоном, діаспора. Уже зараз деякі з цих людей вклали гроші у громадський ресторан. І – грантова діяльність, яка є потужним джерелом та може закривати окремі великі проекти.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.