Люди Світ

Перед франківською друкарнею буде громадський простір, незважаючи на супермаркет

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перед занедбаною франківською друкарнею, таки буде громадський простір. А про мистецьку галерею в приміщенні друкарні поки доведеться забути. Про це “Репортеру” повідомив співзасновник платформи «Тепле місто» Юрій Филюк.

rezydent (4) павільйон78

Днями стало відомо, що на першому поверсі франківської друкарні, де планували відкрити мистецьку галерею, почали облаштування приміщення під новий супермаркет. Андрій Бондаренко, директор “Галицької інвестиційної компанії“, яка є власником будівлі,  повідомив “Репортеру”, що перед друкарнею орендар облаштує парковку. Хоча громада міста доклала чимало зусиль для того, щоб облаштувати там сквер. І команда архітекторів навіть розробила проект громадського простору.

Як розповів Юрій Филюк, орендарі справді хочуть робити парковку майже на всю територію перед друкарнею. Вони мають в оренді 10 метрів перед фасадом друкарні. Однак для “Теплого міста” відстояти парковку є принциповим моментом. І наразі громада робить все можливе, щоб сквер зберегти.

До теми. Вподобано! Занедбана друкарня зсередини — спецпроект «Завмерлі»

“Вопак” заходить в друкарню. Це приватна власність і тут ми нічого не зробимо. Тому ми боремося за сквер, – говорить Юрій Филюк. –  Зараз ми вже вийшли на певний компроміс — ми робитимемо тристоронній меморандум між громадою в особі “Теплого міста”, владою і “Вопаком”. Меморандум полягає в тому, що вони без шкоди для дерев закладають бруківкою тимчасову парковку. А весною ми фіналізуємо розроблений проект скверу”.

Коли все буде готове для облаштування скверу, парковку обіцяють перенести в двір друкарні. Филюк наголошує, що “Тепле Місто” у цьому меморандумі виступає як формальна інституція, яка представляє інтереси громади.

IMG_0576

Віктор Вінтоняк, власник видавництва “Мантикора” і патнер фестивалю PortoFranko Гогольfest, в рамках якого перший поверх друкарні перетворили на галерею, зазначає, що тепер про галерею мова не йде.

“Там на першому поверсі все порозвалювали. Тому не думаю, що зараз ми можемо втрутитися в  процес, – говорить Віктор Вінтоняк. – Є ідея використовувати другий, третій, четвертий поверхи, про що йдуть перемовини. Тому з виставковим залом треба почекати і облаштовувати сквер. Адже власники і влада йдуть на зустріч. Активність людей, які доклали стільки зусиль для громадського простору, має бути винагороджена тим, що ми все-таки це організуємо. Звинувачувати власників, що вони не відчувають чи про когось не думають не коректно. Сквер буде, і це стане доказом того, що ми можемо спільно облаштувати громадський простір”.

До теми. Тераса, водні елементи, зелені зони: Архітектори розробили проект оновленого простору перед друкарнею у Франківську

Нагадаємо, влітку перед колишньою друкарнею на Січових Стрільців, 78 у Франківську провели архітектурну резиденцію «Павільйон 78». Франківські архітектори та урбаністи спільно з колегами із Києва, Львова, Харкова протягом 10 днів у спеціальному відкритому павільйоні працювали над концепцією нового громадського простору в центрі міста.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.