Люди

Олег Гончарук ініціює реалізацію проекту «Єврокарпатська ініціатива»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
За ініціативи голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука Івано-Франківщина виступить із пропозицією реалізації проекту “Єврокарпатська ініціатива”.
IMG_6066 (1)

Очільника області  вже  підтримали  депутати Верховної Ради України Анатолій Матвієнко та  Михайло Довбенко, які погодились сприяти у просуванні проекту на найвищому державному рівні, повідомили в прес-службі ОДА.

22 лютого за участю керівництва області, народних депутатів України, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, державних установ області відбулася нарада з питань підготовки до презентації та наступної реалізації   проекту.

«Мета проекту «Єврокарпатська ініціатива » − зробити нашу область ще більш відкритою та сприятливішою для ведення бізнесу, залучення інвестицій, − зазначив  Олег Гончарук. – Хочемо донести до бізнес-спільноти (і передусім це стосується наших європейських партнерів), що у нас є всі умови для  розвитку підприємництва, структурних зрушень практично в усіх сферах економіки: туристичній, у сфері сільського господарства, деревообробній галузі, житлово-комунальному господарстві, екології, розвитку альтернативних джерел енергії, у сфері інфраструктурних проектів.  Хочу наголосити,  що це  пілот ний проект, якому немає аналогів  в інших областях держави».

На нараді продемонстрували презентацію області, створену в рамках проекту на основі стратегії розвитку Прикарпаття на період до 2020 року.

Як зазначалося, таку презентацію запропонують до перегляду на засіданні координаційної ради проекту, яке відбудеться вже наступного тижня в Києві. До складу координаційної ради входять  відомі представники європейської спільноти: Маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортиль , президент Польсько-Української Господарчої Палати  Яцек Пєхота ,  Генеральний консул  Угорщини в м. Ужгороді Йожеф Бачкаі, провідні економісти та науковці.

У презентації області зосереджувалася увага на основних перевагах регіону, до яких належать вигідне географічне розташування, інвестиційна привабливість,  туристичний та рекреаційний потенціали,  природні та фахові трудові ресурси,  розвинена промислова інфраструктура,  сировинна база аграрного сектору , наявність автентичних промислів.

Найбільш привабливими для потенційних інвесторів,  на переконання експертів, на Івано-Франківщині можуть стати саме туристично-рекреаційний комплекс, машинобудування, інформаційні технології, видобувна та переробна промисловості, альтернативна енергетика, транспортно-логістична інфраструктура, розвиток сільських територій.

У презентаційних матеріалах було окреслено також коло основних інвестиційних проектів, у реалізації яких Прикарпаття має сьогодні першочергову потребу. Серед них – реконструкція підприємства з виробництва калійних добрив у Калуші, спорудження магістральної дороги Івано-Франківськ – Львів, відкриття нових гірськолижних комплексів, міжнародного переходу між Прикарпаттям і Румунією, введення в експлуатацію заводу з виробництва бітуму в Надвірнянському районі тощо.

Присутні на нараді обмінялися думками щодо презентації області, внесли свої пропозиції стосовно стратегічних цілей її розвитку та визначення пріоритетів у процесі залучення інвестицій.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.