Люди

Оксана Кваснишин – людина тижня за версією «Репортера»

Google+PinterestLinkedInTumblr

Цього разу ми вирішили відзначити нашу колегу — Оксану Кваснишин. Погодьтеся, жінка, чия біда спонукала об’єднатися таку велику кількість людей, задіяних у журналістиці, того варта. Адже наша галузь дуже неоднозначна — в ній працюють і люди з найтоншою шкірою, і просмалені циніки. Дехто навіть примудряється це поєднувати.

Оксана Кваснишин працювала власним кореспондентом телеканалу ICTV на Прикарпатті. Пару років тому заснувала для школярів «Школу професійної журналістики» і сама викладала в ній основи. Завжди допомагала всім, хто до неї звертався, особливо хворим дітям, збирала для них гроші на лікування. Якщо зовсім просто — більш небайдужого журналіста, ніж Оксана Кваснишин, в Івано-Франківській області, напевно, знайти дуже важко.

Недавно в неї виявили рак. Про це ніхто не знав, поки сама Оксана не написала пост у соцмережі.

«Моя робота пов’язана зі складанням слів. Я зробила сотні сюжетів про людські долі, різні ситуації та життєві перипетії. Але нині я скупа на слова. Я не знаю, як сказати те, що маю сказати… Я хочу жити!» — написала вона на своїй сторінці у Facebook і повідомила, що на лікування треба 60 тисяч євро.

І тут народ журналістський не просто не промовчав. Перше, звісно, покидали на картку, хто скільки міг. Потім створили окрему сторінку в соцмережі, організували благодійний рух «Шанс на життя». Влаштували інтернет-аукціон — нині там продають речі, виготовлені власноруч — від картин до тістечок. За перші чотири дні зібрали 6 тис грн.

Учні Оксанчиної школи журналістики зняли та змонтували мотиваційний ролик для підтримки свого вчителя. Випекли та розмалювали понад сотню пряників, які збираються продати на аукціоні.

Студенти Прикарпатського університету вже організували благодійний ярмарок у холі вишу, протягом дня продавали те, що випекли самі.

Через аукціон «Кава з VIP» вдалося залучити 10 тис грн — за зустріч із відомим журналістом Юрієм Макаровим кошти перевела юридична компанія Moris Group.

23 березня о 18:00 в облмуздрамтеатрі покажуть виставу «Оскар і Рожева Пані», там будуть і скриньки для пожертв, і аукціон. 29 березня в облфілармонії виступить український театр «Ґерць» зі Львова, теж 18:00 — гроші з квитків підуть на лікування Оксани Кваснишин.

На сьогодні вже зібрано близько 15 тисяч євро, але треба ще.

Небайдужі можуть просто перерахувати гроші на картку Приватбанку під номером 5168 7427 0030 5794. Власник рахунку, чоловік Оксани, Володимир Говера, його телефон — 050 054 36 54.

Люди, долучайтеся. Якщо добро не повертається, життя втрачає сенс.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.