Люди

Офіс де завгодно: облаштовуємо робоче місце фрілансера

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Побутує думка, що йому достатньо ноутбука, а де вмоститися — це вже справа десята. Якщо фрілансер може дозволити собі працювати лише годину на день або ще менше, такий підхід цілком виправданий. Але українці, що обрали віддалену роботу, здебільшого вимушені присвячувати їй навіть понад 40 стандартних годин на тиждень. А тому потребують власного робочого місця. В окремій кімнаті, зоні квартири-студії чи на балконі — локація може бути різною. Проте вимоги ергономіки завжди однакові.

№ 1. Зручний стілець

А ще краще — ортопедичне крісло. У фрілансерів немає лікарняних, а це додатковий привід пильно дбати про здоров’я. Тому витрати на брендове крісло, справді розроблене лікарями, — це інвестиція у власну продуктивність та економія на лікуванні «сидячих» захворювань. Обираючи такий «трон», переконайтеся, що він:

  • Захищає весь хребет і таз. Шийний, грудний, поперековий та куприковий відділи потребують мінімізації навантаження на міжхребцеві диски, щоб попередити остеохондроз, грижі та протрузії. А нижній частині тіла необхідний повноцінний кровообіг.
  • Має десятки налаштувань. Їх не буває забагато. Навіть 20–30 може не вистачити, щоб адаптувати до свого тіла кожен сантиметр крісла. А це обов’язкова умова для забезпечення ортопедичного ефекту.
  • Оснащений пружним наповнювачем. Синтепон та поролон через свою м’якість не здатні коригувати положення тіла. Але з цим завданням, не завадивши комфорту, легко впорається авіаційний еластомер.

№ 2. Стіл із регулюванням висоти

Для анатомічно правильного положення тіла може не вистачити одних лише налаштувань крісла. Чим більший діапазон, тим краще. Ергономічний тренд останніх років — столи для роботи сидячи та стоячи. Вчені вважають: якщо вставати на пів години через кожну годину сидячої роботи, організм відплатить підвищеними тонусом м’язів та мозковою активністю.

№ 3. Комплексне освітлення

Працювати в темряві, коли тільки монітор трохи освітлює клавіатуру, — це означає наражати свої очі на небезпеку. Щоб вже через кілька років роботи за комп’ютером не довелося замовляти окуляри, ввечері та вночі обов’язково використовуйте одразу 2 типи освітлення: на столі та стелі. А вдень переконайтеся, що сонячне світло створює комфортні умови для роботи, а не засліплює.

У питаннях ергономіки офісні робітники вимушені покладатися на керівництво. Тим часом фрілансер може розраховувати лише на себе. Звісно, це додаткові витрати, але й широкі можливості. Не пропустіть їх!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.