Люди

“Не вірю, що сільський голова не в курсі, хто і де грузить з річки гравій,” – начальник облводресурсу Франківщини

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Впродовж 2004-2014 років на укріплювання берегів водойм Франківщини мали виділити з держбюджету 86 мільйонів гривень. Однак профінансували лише 1,8 мільйона, а це близько 2% від потреби. Тому чисткою річок на Прикарпатті займаються приватні підприємства.

гравій

Про це у середу, 10 серпня, на відкритій нараді розповів начальник обласного управління водних ресурсів Роман Михайлюк. Він зазначив, що нині на Франківщині у 15 місцях чистять водойми. Серед них – села Березівка, Товмачик, Добровляни, Старий Лисець, Довге, Підбережжя, Маріямпіль, Петрилів, Троїця, Воскресінці, Заболотів, Нижнів. Також в урочищі Панському Рожнятівського району, Снятині та Верховині.

За словами Михайлюка, два тижні тому створили спеціальну комісію, яка перевіряла руслоочисні роботи на цих об’єктах. Її очолив заступник начальника з питань водних ресурсів Віталій Пернеровський. Той повідомив, що спеціалісти перевірили документації та поспілкувалися з сільськими головами. Каже, на початку вересня ще раз поїдуть, аби подивитися чи всі зауваження комісії виконані.

“Якщо ні – будемо піднімати питання про розривання контрактів з підрядниками, відшкодування збитків сільрадам і проведення нового конкурсу”, – говорить Пернеровський.

Часто франківські активісти говорять про незаконний вивіз гравію. Заступник начальника з питань водних ресурсів зауважив, що працівники облводресурсів неодноразово зверталися до членів екологічної комісії облради.

“На державному рівні потрібно кардинально збільшити розміри адмінштрафів і навіть притягнення до кримінальної відповідальності, починаючи з мінімального об’єму нанесення збитків”, – вважає Віталій Пернеровський.

Начальник облводресурсів Роман Михайлюк зазначив, що підрядники підписують контракти і з сільськими головами. Тому останні також несуть відповідальність за вивіз гравію.

“Ніколи не повірю, що сільський голова чи представники села не в курсі, хто і де грузиться, чого, і як робиться робота. Поки екоінспекція доїде, то там нікого (тих, хто краде гравій – Авт.) вже не буде”, – каже Михайлюк.

Він зазначив, що екоінспекція склала вже понад 150 протоколів про порушення.

“Сумно, що несанкціонований вивіз не можна адекватно покарати, бо на рівні держави немає методики нарахування нанесених збитків”, – говорить начальник облводресурсів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.