Люди

На Франківщину приїхали дебатери з усієї України, щоб подискутувати англійською

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

22 серпня на Івано-Франківщині розпочала роботу перша в Україні англомовна дебатна школа. Участь в ній зголосилось взяти 50 учасників.

uQxmOKQtCaw[1]

Ідея створення саме англомовної дебатної школи належить президенту всеукраїнської молодіжної громадської організації «Федерація  дебатів України» Ігорю Бобришеву.

«Ми в Україні розвиваємо дебати вже досить давно. Якщо говорити про Федерацію дебатів,то вона діє з 2011 року, – розповів Ігор Бобришев. – Ми регулярно проводимо україномовні турніри, але побачили, що суттєво відстаємо на просторі Європи та світу. Тому і вирішили рухатись та розвивати англомовний напрямок»

Написавши проект,дебатери  виграли гранд Міністерства молоді і спорту на 150 тисяч гривень, завдяки якому і з’явилася можливість провести англомовну дебатну школу.

Для того, щоб підвищити привабливість заходу як для тренерів, так і для учасників його вирішили проводити в Карпатах. Оскільки саме не формальне спілкування сприяє розвитку комунікативних здібностей.

«Ми не можемо розглядати школу тільки як місце, де ми можемо чогось навчитися, – каже секретар ВМГО ФДУ Елеонора Шатківська. – Це місце, де ми можемо побудувати нашу команду, де дебатери з усієї України можуть комунікувати між собою. Більше того, тут ми знаходимо нових друзів і в нас з’являється мотивація для подальшого розвитку».

За умовами гранту, крім англомовної дебатної школи кращі дебатери мають взяти участь в трьох міжнародних турнірах. Після цього при всіх регіональних відділеннях будуть створені англомовні клуби.

«Нам цікаво, щоб був якийсь системний результат, – каже Ігор Бобришев. – Коли в нас будуть дебатні клуби то в нас буде і постійний потік англомовних дебатерів».

Триватиме дебатна школа до 25 серпня. За цей час активні молоді люди мають можливість взяти участь в цікавих тренінгах, вдосконалити свою розмовну англійську та подискутувати на актуальні для них теми.

Для довідки:

Деба́ти – чітко структурований і спеціально організований публічний обмін думками між двома сторонами з актуальної теми. Цей різновид публічної дискусії учасники дебатів спрямовують на переконання в своїй правоті третьої сторони, а не одне одного. Тому вербальні і невербальні засоби, що використовуються учасниками дебатів, мають на меті отримання певного результату — сформувати у слухачів позитивне враження від власної позиції.

Популярність дебатів сьогодення пов’язана з політичними дебатами. Першими телевізійними дебатами були теледебати між Дж. Кеннеді та Р. Ніксоном у ході передвиборчої президентської кампанії в США в 1960 році. Можна сказати, що після цього дебати міцно ввійшли в політичне життя як на американському континенті, так і в Європі. Перші теледебати в Україні також викликали велику зацікавленість.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.