Люди

На Франківщині на обліку в наркодиспансері перебуває майже тисяча осіб

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нещодавно на базі Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організували круглий стіл з нагоди Всесвітнього дня боротьби з наркоманією. Медики, освітяни, правоохоронці та представники громадських організацій обговорили проблеми наркоманії та методи профілактики її поширення серед дітей та молоді.

За даними ЮНІСЕФ, дослідження в Україні показало, що серед дітей віком 15-17 років 25% хоча би раз у житті вживали наркотичні речовини. Схожа ситуація має місце і на Прикарпатті, на що вказують результати профілактичних наркологічних оглядів, що проводяться на базі дитячої поліклініки. В області нараховується 12 підлітків, які вживають наркотичні речовини, в Івано-Франківську – 7. Загалом біля тисячі осіб перебувають на диспансерному обліку з приводу вживання наркотиків.

«Потрібно звертати увагу саме на дітей шкільного віку, студентську молодь,  – говорить головний позаштатний нарколог департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Скопич. – Адже саме вони думають, що стимулятори – це препарати, які допомагають веселитися, здавати іспити, швидко запам’ятовувати навчальний матеріал. Та варто зазначити, що це все міфи, які треба розвіювати. Підлітки бачать тільки одну сторону медалі, інша прихована і веде до серйозних наслідків. Зокрема, в результаті прийому наркотиків порушується емоційна сфера, виникають приступи паніки, депресія, страх, тривога, дратівливість, наступає зниження пам’яті та стійкі особистісні зміни, порушується мислення, зникає працездатність аж до інвалідизації. У 80% наркозалежних пацієнтів розвиваються стійкі психічні розлади, які важко піддаються лікуванню».

Обласний нарколог наголошує також на небезпеці самої субкультури. Якщо в популяції молодих людей наркотик стає звичним, то переконати їх на будь-якому рівні стає неможливо.

Серед методів первинної профілактики медики радять батькам тримати своїх дітей в полі зору. Важливо, щоб дітей виховувала не вулиця, а власний приклад батьків, їхня поведінка. Тому на перше місце треба ставити контроль. Батьки мають бути обізнаними з тим, які психоактивні речовини вживаються та є популярними в даний момент, знати, як перевірити дитину і вміти розпізнати перші ознаки вживання нею наркотиків.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.