Люди

Ми боремося за кожне життя, – Яна Зінкевич у Франківську розповіла про роботу «Госпітальєрів»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 20 березня, до Івано-Франківська приїхала керівниця медичного батальйону «Госпітальєри», начальниця медуправління УДА Яна Зінкевич. У програмі візиту зустріч з пресою, медиками обласної лікарні та студентами-медиками.

Спілкуючись з пресою дівчина розповіла про роботу медичного батальйону, який самотужки заснувала у 2014 році.

«Тоді була відсутня координація служб. Кожен має розуміти, що має робити не те, що він хоче, а те, що він має робити, те, що принесе максимальну користь. Тому я вирішила створити медслужбу. Хоча тоді я немала ніякого досвіду, окрім дитячої мрії навчатися в медичному університеті, – каже Яна. – Я почала відбирати звичайних людей від електриків, сантехніків, просто бажаючих. Запросила до нас американських спеціалістів, парамедиків. Вони навчили добровольців. З цього почалась наша медслужба».

За два роки роботи через батальйон пройшло понад 300 людей. Частина з них працюючі лікарі, частина – парамедики, які відбувають ротації постійно і здебільшого знаходяться на передовій  постійно.

Зараз «Госпітальєри» працюють на трьох основних позиціях – в Авдіївці та Мар’янці, третю позицію не називають, щоб не виказувати місцезнаходження військових.

«Хоч ми аполітична структура, але зараз знаходимося на місці блокади, – каже Зінкевич. – Там люди потребують допомоги. Від місцевих жителів, до силовиків. І ми готові надавати допомогу усім, хто цього потребує».

Під час зустрічі Яні Зінкевич автор проекту “Теплі Іграшки” Богдан Савлюк подарував її прототип з серії “Добровольці”

Щомісяця «Госпітальєри» проводять навчальні медичні вишколи.

«Це дуже сильний за навиками і практиці медичний вишкіл. Надаємо навики по самодопомозі і допомозі побратимам. Навчаємо по міжнародному системи НАТО, – розповідає медик. –  Наші побратими, зокрема друг  з Франківська Фрост, мають сертифікати, за якими можуть проводити такі навчання. Після навчання частина людей йдуть до нас на стажування, а після вступають до лав батальйону».

З Франківська в лавах «Госпітальєрів» шестеро осіб.

«Ми з Мишком «Лемком» Адамчаком з гурту «Кораллі» пішли одними з перших, ще в січні 2015, – розповідає Сергій «Фрост» Мороз. –  Згодом до нас долучились й інші».

«Госпітальєрська» команда з Франківська є однією з сильніших. Люди більш згуртовані, більш відкриті до співпраці», – каже Яна Зінкевич.

Одне з завдань візиту – заагітувати франківських медиків вступати до лав «Госпітальєрів».

«Тут велика кількість кваліфікованих лікарів, хочемо заагітувати їх довчитися і надавати кваліфікаційну допомогу. В першу чергу, мова про психологічну допомогу, – каже Зінкевич. – Так як через обласну лікарню проходить велика кількість бійців, то ці лікарі повинні розуміти, що вони мають володіти певними навиками і не лише медичної допомоги. Велика кількість побратимів повертаються назад і потребують допомоги. Вони не можуть соціалізуватися самі і їм потрібно допомагати».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.