Люди

Денис Овчар став “людиною тижня” за версією “Репортера” (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього разу «Репортер» відзначає відомого франківського медіахудожника, віджея і взагалі митця на всі руки Дениса Овчара, VJ group CUBE та цілу команду художників, композиторів, архітекторів і програмістів. За класний і оригінальний подарунок місту на 357-річчя.

У неділю, 5 травня, о 23:00, на майдані Шептицького, незважаючи на дощ і холод, таки зібралося чимало люду. Вони прийшли на анонсоване світлове шоу та відеомапінг до Дня міста. І воно було того варте, пише “Репортер“.

Спершу на будівлі Музею мистецтв Прикарпаття на п’ять хвилин ожило світлове та лазерне шоу від Віталія Павлюка, а далі було ще цікавіше…

Протягом 10 хвилин на стінах колегіати показали цілий історичний мультфільм. Захопливо, кольорово, цікаво, незвично й дотепно. Здається, будівля справді ожила і сама переповідала те, що бачила чи не від заснування міста й до сьогодні.

Над цим доволі складним проектом з місяць працювало більше десятка людей.

За словами Дениса Овчара, спершу зробили фотограмметрію – побудову чорнової тривімірної моделі музею з величезної кількості фотографій – десь під 700 кадрів. Потім із цих фото Юрій Матіяш робив точну 3D-модель, яка дозволила розділили будинок на зони – такі собі мапи (карти площин – з англійської). А далі їх ділили ще на площини і в кожну вписували певний візуальний ряд.

Читайте: Баба Доцька стала людиною тижня за версією «Репортера» (ФОТО)

За тему взяли найцікавіші події міста.

«Є сюжет з мармулядовою пожежею, коли тітка варить у каструлі варення, а потім місто у вогні, – розказує Овчар. – Це таке наше бачення тої пожежі. Вона була, але ніхто не знає як. Це ж Андрухович придумав! Є ще сцена, де до Івана Франка з балкону стрибає коханка. То ми так обіграли, чому Івано-Франківськ».

Графіку для мультфільму малював харківський художник Нікіта Тітов. Він також працював над відомими франківськими виставами «Оскар та Рожева пані» та «На Західному фронті без змін».

Далі картини опрацьовувала та перетворювала у мультик Юлія Книгиницька. Спецефекти робили Юрій Овчар та Роман Цюпа. Музику до мульта написали два київські композитори – Данило Перцов та Олександр Кохановський. А керував усім, складав докупи й робив анімацію Денис Овчар.

Читайте: Коломиянин Ігор Табанюк став людиною тижня за версією «Репортера» (ФОТО)

Замовило цей подарунок для міста КП «Івано-Франківськміськсвітло». Аби показати мапінг на будівлі колегіати, замовили в Києві три спеціальні проектори – їх оренда коштувала 80 тис грн.

Цікаво, що для показу обрали саме колегіату, бо, як каже Овчар, – це серце міста.

«Ми проклали такий лінк у минуле, поєднавши давню споруду з сучасними медіа та дали нове прочитання будинку, – пояснює Денис. – Мапінг тим і займається – переосмислює, обігрує, оживляє архітектуру».

В Україні якісний відеомапінг роблять одиниці. Те, що зробили у Франківську VJ group CUBE – унікальний твір для всієї країни, мало хто наважується створити повноцінний сюжетний мультфільм, коли одна сцена переходить в іншу, міняється і вся будівля живе.

«У нас є події, які переходять з одного в інше. Міняється інтер’єр, екстер’єр. Є загравання з площиною у 3D-просторі, – розповідає технічні деталі Овчар. – Наприклад, передня частина фасаду у сцені з Франком переходить у внутрішню і ми ніби крізь будинок бачимо середину зали, де Франко читає поезію для глядачів. Весь проект робився таким чином, аби викликати візуальне здивування, захват і при цьому не порушити пластику самого будинку».

Читайте: Володимир Зеленський став людиною тижня за версією “Репортера”

Що й казати, викликали і здивували. Тепер, за словами Дениса Овчара, можливо буде й сувенірна продукція з елементами доданої реальності. Так вони скоро і до футболок з мультфільмом доберуться, а чому ні?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.