Погляд Статті

Володимир Зеленський став людиною тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього номера «Репортер» відзначає людину, яка несподівано для багатьох і, напевно, для себе також, виграла президентські вибори в Україні. Можна ставитися до цього по-різному, але держава вперше отримала керманича без політичного досвіду і достатньої освіти.

Мало того, кіношного президента Голобородька в Україні знають добре, принаймні телеглядачі, а хто такий Володимир Зеленський?

Беремо коротку «вижимку» з Вікіпедії. Народився у Кривому Розі 25 січня 1978 року в єврейській сім’ї. Тато професор, мама інженер. Вивчився на юриста у Криворізькому економічному інституті, але за фахом не працював. У студентські роки захопився КВН, у 1997-му разом з друзями створив команду «Квартал 95», був там і капітаном, і сценаристом. З 1999 по 2003 рік «кварталівці» грали у вищій лізі КВН у Москві, багато гастролювали. Після конфлікту з керівництвом КВН Зеленський і компанія починають власний проект у Києві. Далі «Квартал 95» співпрацює з телеканалами «Інтер» та «1+1», випускає програми, дає концерти, знімає кінофільми і телесеріали. Успіх, гроші, популярність. Коли Володимир Зеленський 31 грудня 2018 року із телевізора заявив, що балотується в президенти, в Україні його знали навіть ті, хто волів би не знати, – за недолугі жарти на межі й за межею.

Перипетії виборів бачила вся Україна. У будь-якому разі маємо у президентах успішного шоумена і бізнесмена та поки що нульового політика. Яким він буде? А цього, напевно, ще не знає і сам Зеленський.

Джон Маккейн – людина тижня за версією «Репортера»

Вибори він виграв на критиці Петра Порошенка і загалом «старих політиків», а також на відвертому популізмі й веселому нахабстві. Слів не підбирав, але виборець і не прислуховувався. Свою справу зробила й навіяна багатьма публікаціями, мемами, постами у соцмережах думка «будь-хто, але не Порошенко».

Цю думку, до речі, активно просували в український інформ­простір ще й з Москви: відкрито, а ще більше – завуальовано, і то роками. Адже навіть за визначенням політтехнологів, у другому турі люди найчастіше голосують проти. Тому ті 73 %, які отримав 21 квітня Зеленський, це не стільки за нього, скільки проти Порошенка. І далеко не всі 25 % проголосували за досі чинного президента через його здобутки на посаді. Припускаємо, що багато тих українців просто вважали Зеленського «більшим злом». Бо і з жартів «кварталівців», і з небагатьох інтерв’ю шоумена відчутно заносило тим, про що в Україні вже стали забувати, – малоросією.

Тепер, на посаді, а не в ролі Президента України, Володимир Зеленський буде просто змушений вчитися на українського патріота, інакше його з’їдять. Охочих буде безліч – свої, чужі, політики, виборці. Вивчиться – може, виживе.

Чи буде він маріонеткою свого бізнес-партнера Ігоря Коломойського? Тоді йому доведеться або воювати, або домовлятися з реш­тою олігархів. А де ж тут виборці?

Ольга Тут Олейніченко – людина тижня за версією “Репортера”

Питань багато, а відповідь майже всюди одна. Чи зупинить Зеленський війну, як обіцяв? Ні, бо це залежить не від нього. Чи знизить тарифи? Ні, бо це не в його повноваженнях. Чи пересаджає корупціонерів? Ні, бо судить і за ґрати відправляє не президент.

Мало того, дуже скоро почнеться активна парламентська кампанія – всі проти всіх. А потім бої за надважливе прем’єрське крісло. Сумно не буде…

Україну можна було б навіть назвати веселою державою, якби не війна.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.