Люди Світ

Маршрутки дорожчають у п’ятницю. Чого хочуть перевізники?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Справа з подорожчанням проїзду у франківських маршрутках, схоже, добігає кінця. Перевізники просять 4 грн., виконком уже не проти. Питання лиш у тому, на які поступки згодні піти перші, аби другі таки підняли руки «за».

marshrutka

Підняття тарифу на перевезення обговорювали на виконкомі у вівторок, 31 березня. Нагадаємо, питання уже пройшло громадські слухання, і зараз уже є готовий проект рішення, яке за зверненням перевізників розробив департамент комунального господарства. Нова ціна – 4 грн. Зі свого боку виконавчий комітет нагадує про умови, за якими вони минулого року вже погодилися підняти тариф до 2,75. Квитки, відеореєстратори, навігатори… Як добре відомо усім мешканцям міста, нічого з цього виконано не було. Тепер же вимагають у перевіз­ників зробити хоча б щось з цього переліку і якраз напередодні виконкому просили їх сформулювати свої пропозиції.

Слово від перевізників узяв голова асоціації Володимир Сохан. Аргументи для підвищення тарифу старі і всім відомі – ріст цін на паливно-мастильні матеріали та запчастини.

«Ми подали розрахунки, де ціна від 4 до 5 грн., ми просимо чотири і хочемо, аби ви нас підтримали, – переконував він. – Щодо навігаторів і квитків, то наша пропозиція – прописати ці вимоги уже в умовах нового конкурсу, який буде восени».

«Місто для оцінки тарифу не володіє даними про реальний пробіг і пасажиропотік маршруток, – опонував перевізникам член виконкому Вадим Войтик. – І ви цими даними не володієте. А для цього є простий механізм – встановлення системи навігації. Ви кажете, що це складно, а місту як контролювати дотримання графіків маршрутів? Зрозумійте, це не є побажанням, це тверда вимога – і громади, і виконкому».

Навігатори, як єдиний варіант контролювати графік руху, стали основним каменем спотикання. Аргументів проти в перевізників було дуже багато. По-перше, навігатори нічого не змінять, апелювали вони, бо у місті погані дороги і бардак із рухом. Плюс, вони й так мають маршрутні листки, де ці всі дані прописані. По-друге, на навігатори у них нема грошей, а якщо влада так хоче, то хай купить їх за свої, а перевізники «уже дозволять встановити їх на свої машини».

На запитання міського голови Віктора Анушкевичуса, чому ж тоді на деяких маршрутах після сьомої вечора взагалі зникають машини, пояснили – людей мало, тож і возити не вигідно.

«Доки є гроші, то водій їде, а скінчилися – він не їде», – зіронізував заступник мера Зіновій Фітель.

Секретар міськради Микола Вітенко наголосив, що коли виконком погоджує тарифи, він фактично виконує закупівлю за кошт мешканців, тож зобов’язаний гарантувати їм якість. А єдина можливість ту якість контролювати – це якраз система навігації.

Таким собі голубом миру став міський голова, який запропонував усім виговоритися досхочу, а потім уже надавати пропозиції – і перевізникам, і членам виконкому, за яких же умов таки піднімати тариф. Говорили багато – майже півтори години.

Сам мер сказав чітко: згоден голосувати за підняття тарифу, тільки якщо перевізники погодяться внести зміни в договір і встановити навігатори. З інших пропозицій – тариф підняти лиш тим, хто це зробить, для решти ж лишити 2,75. І то не на довго – до осені, коли буде новий конкурс, а маршрутки без навігаторів до участі в ньому взагалі не допустити.

Час на свої пропозиції перевіз­ники мають до четверга, тоді відбудеться остаточне обговорення і погодження усіх нюансів. Аби на наступному засіданні виконкому, а його призначили на п’ятницю, уже не було ніяких суперечок.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.