Люди

Максим Поляков забезпечує Україну високоточними супутниковими знімками

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Підприємець Максим Поляков та його компанія EOS уклали угоду з GEOSAT. Завдяки цьому Україні доступні чіткі супутникові зображення, що будуть застосовані для покращення оборони території та відбудови багатьох галузей економіки.

Максим Поляков EOSDA новини Івано-Франківська

Відтепер Україна має доступ до ексклюзивних супутникових даних, що відстежуються мультиспектральним оптичним супутником GEOSAT 2. Про це повідомляє стаття з посиланням на пресреліз компанії EOSDA, якою володіє бізнесмен Макс Поляков.

На початку березня віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров разом з EOS Data Analytics закликали міжнародні компанії, що опікуються дистанційним зондуванням Землі, надати Україні дані із супутників. І GEOSAT 2 – це перший супутник, що фактично є в розпорядженні країни. Він уже спостерігає за українською територією та надає оперативну інформацію виключно для внутрішнього використання.

Необхідність супутникових даних та роль, яку грає Максим Поляков

Залучення надважливого джерела розвідданих стало можливим завдяки тому, що компанія українського підприємця уклала угоду з GEOSAT. Європейська організація буде надавати якісні супутникові зображення, а EOSDA – обробляти та аналізувати їх для створення сучасних інформаційних продуктів.

Як зазначено у повідомленні, завдяки такому стратегічному партнерству EOS буде досягнуто одразу декілька важливих цілей. По-перше, це посилить можливості, якими володіє українська космічна розвідка, та зробить захист території країни більш ефективним. По-друге, супутникові зображення дозволять більш точно відстежувати шкоду, яку населення та економіка зазнають від військової агресії РФ. По-третє, інформація буде застосована для вирішення завдань в багатьох інших галузях.

За словами Макса Полякова, супутникові дані стануть у пригоді в аграрній сфері, лісовому господарстві, розвідці природних ресурсів і промисловості. Завдяки їм можна адаптувати діяльність підприємств до кліматичних змін, покращити охорону природного середовища, а також забезпечити краще реагування на надзвичайні ситуації.

Компанія надає свої послуги з геологорозвідки в різних регіонах світу, але головні зусилля будуть сконцентровані на зміцненні безпеки України.

Особливості зображень з GEOSAT 2

Перший європейський повністю приватний супутник, що формує субметричні мультиспектральні зображення, з 2014 року надає якісні знімки організаціям з різних країн. Їх відрізняє надвисока роздільна здатність, що раніше була недоступна для України. Щойно виведений на орбіту український супутник «Січ-2-30» значно поступається GEOSAT 2 в чіткості зображень.

Окрім того, завдяки європейському сателіту країна може отримувати супутникові зображення не лише власної території, але й місцевості в радіусі 100 кілометрів від державного кордону.

Супутник знаходиться на сонячно-синхронній орбіті на висоті 620 кілометрів й раз на два дні надсилає свіжі зображення.

Що собою являє EOS Data Analytics

EOS Data Analytics — компанія, що займається аналітикою супутникових зображень на основі штучного інтелекту. Була заснована Максом Поляковим — міжнародним підприємцем та філантропом у сфері космічних та інформаційних технологій, українцем за походженням і наразі громадянином Великобританії, найбільше відомим завдяки космічному проєкту Firefly Aerospace.

Цей глобальний постачальник аналітики супутникових даних працює по всьому світі в партнерстві з державними, комерційними та науковими організаціями. Компанія пропонує сучасні рішення для спостереження за Землею та прийняття розумних рішень у 22 галузях, включно із сільським господарством, гірничодобувною, нафтовою та військовою промисловістю. Таким чином EOSDA завчасно виявляє проблеми планети.

Коротко про діяльність GEOSAT

Сфера діяльності європейського супутникового провайдера – спостереження за Землею й надання зображень та інформаційних продуктів з власних та партнерських супутників. Орієнтуючись на клієнтоорієнтованість, оперативність та гнучкість, GEOSAT пропонує своїм клієнтам по всьому світі індивідуальні рішення, засновані на високоякісних зображеннях.

Угода між супутниковим провайдером й компанією, якою володіє Максим Поляков, допоможе Україні чіткіше відстежувати зміни на власній території та діяти більш ефективно в різних галузях.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.