Люди

Людина тижня. Ростислав Держипільський

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього тижня «Репортер» відзначає заслуженого артиста України, директора та художнього керівника Івано-Франківського облмуздрамтеатру імені Івана Франка Ростислава Держипільського. Саме він провів безліч кадрових та адміністративних реформ в театрі, оновив репертуар та залучив до роботи знаменитих режисерів. А за останній рік під його керівництвом у драмтеатрі відбулося вісім прем’єр, що багато навіть для найбільш передових театральних майданчиків.

IMG_5374

Івано-Франківський облмуздрамтеатр своїми постановками прославився на весь світ. Адже з гастролями театральний колектив їздить не тільки по Україні, а й за кордон. Бували вже в Канаді та США. За сім років керівництва Ростислава Держипільського театр отримав статус академічного, глядачі отримали багато якісних театральних постановок, а в театр ходити стало модно.

Минулого тижня актори повернулися з Одеси, де взяли участь у театральному фестивалі «Молоко 2015».

Приїхали вони не з порожніми руками, привезли на Прикарпаття одразу дві нагороди – Гран-прі та Приз глядацьких симпатій. Адже до підбору репертуару в театрі підходять дуже ретельно, тим паче сьогодні, в умовах війни.

Колектив облмуздрамтеатру вперше взяв участь в одеському фестивалі. Також виступили театри і студії Львова, Луцька, Рівного та Києва.

Поза конкурсом відкривала фестивальну програму драма за твором Марії Матіос «Солодка Даруся» в постановці саме Ростислава Держипільського.

Також франківці представили на фестивалі сатиричну виставу Андрія Кирильчука «Кастинг, або Хто хотів люстрації?» Власне, ця постановка отримала відзнаку журі – Гран-прі фестивалю «Молоко 2015». Натомість «Солодку Дарусю» відзначили глядачі – їй присудили Приз глядацьких симпатій.

«Вважаю, що це є нашою перемогою, що така вистава як «Солодка Даруся» була сприйнята і прийнята одеською публікою, – розповів про фестивальні враження Ростислав Держипільський. – Приємно було читати схвальні відгуки в соцмережах. Одесити зійшлися на тому, що столицею теперішньої театральної України є Івано-Франківськ».

Важливим є те, що театрали не збираються зупинятися на досягнутому і на майбутнє в них ще багато планів. Однак якими прем’єрами будуть дивувати глядачів у наступному сезоні, наразі не розповідають.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.