Люди

Китайський чай пуер – властивості

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пуер – найвідоміший китайський чай. Він відрізняється багатовіковою історією, унікальною технологією виготовлення і масою корисних властивостей. Не дивно, що у напою є шанувальники з різних країн, хоча для європейців він як і раніше залишається екзотикою.

Що таке пуер

Пуер роблять тільки в Піднебесній з листя чайного куща за спеціальною технологією обробки. Фабрики зосереджені переважно в провінції Юньнань, тут м’який клімат і унікальний склад грунту. Чай виходить смачним і дуже корисним.

Є два різновиди:

  • Спочатку з’явився Шен пуер, який називають сирим або зеленим. У нього світлий настій і свіжий смак з медової ноткою. Цей чай може дозрівати роками і стає ще смачніше.
  • Шу пуер винайшли завдяки технології прискореної ферментації. Йому не потрібно дозрівати довго, тому чай називають готовим. Настій темний, в смаку нотки лісу, деревної кори, горіхової шкірки і чорносливу.

Цей чай рідко продається розсипним, зазвичай його пресують в млинці або цеглини. Колекційні екземпляри можуть зберігатися 10-15 років. Але для щоденних чаювань цілком достатньо молодого пуеру, він смачний і корисний.

Як вибрати? Якщо вам подобаються зелені чаї, почніть знайомство з Шена. Якщо любите чорні – спробуйте Шу. Можна не купувати млинець або цеглину відразу, а взяти для дегустації невелику порцію. Або купити точі, це зручний в заварюванні порційний пуер.

Користь якісного пуеру

У чайному листі містяться:

  • Амінокислоти, які надають пуеру характерний смак.
  • Фенольні сполуки (антоціани, катехіни та інші). Завдяки їм пуер має антиоксидантні, протизапальні і навіть протипухлинні властивості.
  • Сахароза, цукри роблять смак чаю солодкуватим, тому китайці п’ють його без підсолоджувачів.
  • Алкалоїди, теоброміни наділяють напій тонізуючими властивостями. До слова, пуер бадьорить не гірше кави, при цьому діє м’якше, не викликає звикання, що не перевантажує нервову систему.
  • Вітаміни А, С, Е, Р і інші, а також мінеральні речовини, в яких потребує наш організм.

Пуер зміцнює імунітет, корисний для серця і травлення. Він робить судини еластичними, очищає кров і печінку від токсинів, прискорює розщеплення жирів, сприяє схудненню. Крім того, покращує настрій і роботу мозку, допомагає залишатися в тонусі і надихає. Китайці кажуть, якщо пити цей чай регулярно, будеш рідше ходити до аптекарям.

Щоб отримувати від чаювань користь, вибирайте якісний пуер, заварюйте і пийте його правильно:

М’якою очищеною водою, але не мінеральної.

Чи не занадто міцним, краще готувати короткими протоками.

Пийте без поспіху і тільки свіжим, в охолодженому настої цінності вже немає.

Не захоплюйтеся, 2-3 чашки в день достатньо, щоб зміцнити здоров’я.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.