Люди

Командир полку “Дніпра-1” виступає за відновлення смертної кари в Україні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нардеп і командир полку спеціального призначення “Дніпро-1” Юрій Береза виступає за легалізацію смертної кари за зраду Батьківщини та корупцію. Про це він сказав у коментарі УНН.
Він наголосив, що підтримав би подібний законопроект у Верховній Раді.

До теми. У Франківську Павло Фріс називає правоохоронців злочинцями та пропонує відновити смертну кару в АТО.

YUriy-Bereza12[1]

“Особисто я б підтримав подібний законопроект, якщо він був би внесений. Але у двох моментах, за зраду Батьківщини та за корупцію. Якщо б за зраду Батьківщини ми б виконали пару вироків, у нас б не було ніякої корупції”, — вважає парламентар.

Крім того, Береза наголосив, що за ґвалтування жінок та дітей до винного також потрібно застосовувати страту.

“За насилля над дітьми, жінками потрібно розстрілювати. Взагалі для мене — це найстрашніший злочин після зради батьківщини”, — пояснив він.

Нагадаємо, відсутність смертної кари є обов’язковою умовою для перебування держави в Раді Європи.

В Україні мораторій на смертну кару вперше почав діяти у 1995 році. Однак тоді заборона діяла всього кілька місяців. Новий мораторій був запроваджений 1997 року. З того часу в Україні не було жодної страти.

29 грудня 1999 року Конституційний Суд України визнав, що смертна кара суперечить Конституції України, чим остаточно закрив шлях до її відновлення. У зв’язку з цим, у 2000 році Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального кодексу України, якими остаточно вилучила поняття “смертна кара” з офіційного списку кримінальних покарань України і замінила її на довічне ув’язнення.

У 2003 році набув чинності підписаний Україною Протокол Європейської конвенції з прав людини, що передбачає повне скасування смертної кари.

Нагадаємо, згідно із дослідженням соціологічного Центру Разумкова, 41,5% українців висловились за введення смертної кари в Україні для чиновників-корупціонерів. Відсоток респондентів, які не підтримали таку міру покарання статистично не відрізняється — 42%. Інші 16,6% опитаних ще не визначилися із відповіддю.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.