Люди Статті

Карантинні лайфхаки. Як не деградувати, сидячи вдома

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Україна на карантині вже чотири тижні й доки він триватиме, наразі невідомо. Для більшості люду всидіти в чотирьох стінах – морально важко. Книги й фільми вже не рятують, від холодильника нудить, а єдина розвага – дурнуваті флешмоби у соцмережах.

Втім, карантин можна провести з користю, пише «Репортер».

Навчіться тримати планку

Багато людей нарікає, що під час вимушених вихідних набрали кілька зайвих кілограмів. Але це аж ніяк не проблема, бо часу зайнятися спортом – вагон, і для цього не треба виходити з дому. Просто вмикаєте YouTube і шукаєте вправи на м’язи, які вирішили підтягнути. Далі ж усе залежить від сили волі, бо ж часто люди здаються після першого тренування.

Також у пригоді можуть стати безкош­товні додатки у телефонах. Шукаєте потрібний, завантажуєте, обираєте тренування й на екрані з’являються покрокові інструкції вправ з фото чи відеороликами. Як правило, такі додатки зберігають ваші результати і щодня нагадують про чергове заняття.

Головне в цій справі – регулярність, бо ж організм має звикнути до навантажень. Також важлива не кількість вправ, а їхня якість. Тобто можна, наприклад, присісти 200 разів і вижати із себе останню краплю поту, але це не дасть бажаного результату, якщо присідаєте ви неправильно.

Ну, і звісно ж, не вимагайте від свого тіла чогось надзвичайного. Краще ставити перед собою маленькі цілі – скинути кілограм за тиждень чи навчитися тримати планку довше хвилини. Журналістка «Репортера» поставила собі за мету – сісти на шпагат за 30 днів за допомогою застосунку Splits Training. На бажаний результат чекає 24 квітня, разом із закінченням карантину.

Головне – натхнення

Для тих, хто не вміє чи не любить готувати, карантин – хороша можливість перетворити цей процес у задоволення. Звісно, якщо щодня варити гречку – приємного мало. Але ж є чимало страв, які ви й ніколи не пробували готувати вдома, правда?

Найголовніший інгредієнт будь-якого рецепту – натхнення. Тож радимо почати знову ж таки з переглядів кулінарних відео­блогів на YouTube. Якщо ж відео не надихають, то пошукайте в Google рецепти страв, які ви куштували в гостях чи в кафе.

Кулінарні застосунки у смартфонах теж є. Там зазвичай постійно оновлюються рецепти, є зручний пошук, ті ж самі відео й велика кількість корисних функцій.

Наприклад, нині дуже популярний додаток від українських розробників «Кращі рецепти світу». Там є велика кількість рецептів та навчальні блоги. Пошук працює офлайн. Шукати страви можна за категоріями та інгредієнтами.

Якщо ж ви любите хороші книги, а от готувати – якось не дуже, то можна вбити двох зайців. Бо є книжки, які здатні надихнути навіть кулінарного профана. Зокрема «Смачні страви за 30 хвилин від Джеймі».

Професійний кухар Джеймі Олівер вчить дещо більшому, ніж просто приготування їжі. Він навчає, як отримувати від куховарст­ва справжнє задоволення. У книзі є зібрано 50 меню з докладною інструкцією. Все розписано так, щоби кухар-аматор не гаяв жодної зайвої хвилини. Олівер стверджує, що всі ці смачні страви можна приготувати за півгодини. Вам доведеться лише уважно робити те, що він пише.

Крім того, кухар радить не експериментувати з пропорціями та інгредієнтами, оскільки він уже винайшов ідеальну формулу приготування та сумісності однієї страви з іншою. Попри педантичну уважність до процесу приготування, приваблює в цій книжці й те, що вона дуже особиста.

Час на навчання

Карантин можна використовувати і як можливість для того, щоб отримати нові знання. Зараз є безліч онлайн-платформ, де можна пройти безкоштовні експрес-курси або прослухати лекції.

Наприклад на українській платформі Prometheus є курси з підприємництва, анг­лійської мови, комунікацій, дизайн-мислення, економіки, громадянської освіти, здорового харчування, екології, підготовки до ЗНО та ще багато іншого. 18 березня на Prometheus розпочався курс про коронавірусну інфекцію.

На порталі WiseCow публікують лекції з історії, мистецтва, журналістики, літератури, моди, кіно тощо. У розділах є відеоматеріали про історичних постатей та митців, можна отримати експрес-курс про сторіччя тієї чи іншої сфери за 100 хвилин.

Володимир Єшкілєв: Про площину і простоту

Студія онлайн-освіти EdEra намагається поєднати на одній платформі безкоштовні курси, які будуть цікаві всім – від школярів до людей різних професій, зокрема, юристів, економістів, викладачів. EdEra також пропонує матеріали для підготовки до ЗНО й серії лекцій на соціальні теми: про медіаграмотність, права людини чи домашнє насильство.

Благодійна київська барахолка «Кураж» створює власні лекції про бізнес, фемінізм, екологію, здорове харчування тощо. Усі ролики зібрані на YouTube-каналі «Куражу» й доступні для перегляду. Також на каналі є записи презентацій книжок, виступів і майстер-класів.

Pusto Project – проєкт про живопис, літературу й кіно. Редакторки порталу простою мовою розповідають читачам про мистецькі течії, зарубіжні та українські твори, відомих і не дуже митців, балет, експериментальний театр тощо.

«Пусто» пропонує подкасти і статті на своєму сайті, а також відеолекції на YouTube-каналі проєкту. Тут є цікавинки з біографії письменників Ернеста Гемінґвея і Фернандо Пессоа, подкасти про сучасний кінематограф й купа іншого страшенно цікавого.

Відкритий Університет Майдану – освітня ініціатива, яка поширює ідеї та сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Там ви знайдете навчальні курси, сформовані з відеолекцій, практичних зав­дань і контрольних запитань (для перевірки набутих знань). Це курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектору, практиків з бізнесу та соціальної сфери. Зокрема теми навчальних курсів пов’язані з персональним розвитком та підприємництвом.

Ну, і останнє – будьте здорові.

Авторка: Ірина Гаврилюк

Місто на карантині: як франківці дотримуються нових обмежень (ФОТО)

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.