Люди

Калушан запрошують на мандрівну виставку «На зламі»

Google+PinterestLinkedInTumblr

Втрата дому, рідних, невизначеність у житті та нерозуміння іншими, що таке насправді статус внутрішньо переміщеної особи – з усім цим у 2014 році зіштовхнулися тисячі мирних жителів Донбасу. Ще вісім років тому вони першими побачили і відчули страшні наслідки агресії росії. Щоб не забути, їх історії увійшли у стендову виставку «На зламі».

Уже третій місяць громадська організація «Молода Просвіта Прикарпаття» презентує її в різних містах Івано-Франківської області. Зараз переглянути експозицію можна у Калуші в Історико-краєзнавчому музеї, пише Репортер.

За словами керівниці «Молодої Просвіти Прикарпаття» Євгенії Бардяк, виставка дає змогу глядачу провести паралелі між прожитими подіями на Донбасі від 2014 року та новим загостренням.

Читайте також: Дівчинка з Рогатина підстригла коси, аби віддати гроші на ЗСУ (ФОТО)

Це умовний майданчик для внутрішньої дискусії про причини початку війни, її наслідки та як українцям рухатися далі попри війну, яка набуває затяжного характеру. Ми поступово почали розуміти, що швидкої перемоги не буде, тому вчимося будувати життя за правилами воєнного часу, – говорить Євгенія Бардяк.

«На зламі» – це 14 двосторонніх стендів. На одній стороні розміщено уривки з історій людей, з якими документатори правозахисних організацій записали інтерв’ю. На другій подано ілюстрації – збірний образ, який доповнює історії та візуалізує проблему, якій присвячено стенд. Наведена статистична інформація показує зміни, що відбувалися на рівні українського суспільства чи держави загалом.

Такі напрацювання дають емоційний ефект, – каже голова Калуської філії «Союзу українок» Любов Липовська. – Людина більше заглиблюється у проблему. А коли події підтверджуються і науково, і ілюстративно, то ми починаємо бачити картину ширше. Важливо, що про чутливі для українців теми говорять наживо, а не через інтернет, йдуть самі до людей та починають діалог.

Експозиція «На зламі» у Калуші до 11 серпня. Наступна презентація відбудеться у Долині.

Довідково: Виставка «На зламі» створена членами Правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» у 2019 році: ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», БФ «Восток SOS», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець», ГО «Громадський центр правозахисних досліджень» та ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян». До повномасштабного вторгнення експозиція була у різних містах України, а зараз вперше мандрує Прикарпаттям.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.