Культура Люди

IYOV Григоріва і Разумейка – в десятці найкращих світових опер та музичних перформансів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
«IYOV» – містично-театральне дійство для препарованого рояля, ударних, віолончелі та солістів. Прем’єра опери відбулася 2015 року на фестивалі ГогольFest. Нині вона стала візитівкою сучасного українського музичного театру в Європі.

Музику написали композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко. Її виконували у Центрі зустрічі культур в Любліні, театрі Шекспіра в Ґданську, Freehavenskirke в Копенгагені, Македонському театрі опери та балету, а також у Віденській філармонії.

До теми: Франківець Роман Григорів про свій шлях від гітариста “Карни” до творця опери “IYOV” (ВІДЕО)

Оперу-реквієм «Йов» музично-театральної формації NOVA OPERA відзначено за нестандартність та оригінальний підхід до існуючих форм. Почесне журі конкурсу Music Theatre NOW обирало найкращих з-поміж 436 творів з 55 країн світу.

 «Творці опери «IYOV» – найчесніше та музично глибоко переглядають класичну форму ораторії та реквієму. «IYOV» розвивається в дусі спільності і чистої віри у силу трансформації людського голосу», – каже драматург Кристіан Лада:

  • У топ-10 найкращих сучасних опер світу увійшли:
    IYOV (Україна),
  • And/Or/Pro/methe (Іран),
  • AquaSonic (Данія, Швеція),
  • The Cave (Греція),
  • Falling Awake (Данія),
  • #FREEBRAHMS (Люксембург, Німеччина),
  • The Howling Girls (Австралія),
  • Jigokuhen (Китай),
  • Mitra (Бельгія, Австрія),
  • MUSRAROPERA (Італія, Бразилія, Німеччина).
Читайте також: Музичний перфоманс «IYOV» став фінальним акордом театральної програми PortoFranko Гогольfest у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

Члени журі – представники п’яти континентів: Кристіан Лада (Брюссель) – драматург, Нео Муянга (Кейптаун) – композитор і музикант, Шошана Поланко (Мехіко) – творчий продюсер, Лю Сола (Пекін) – композитор, вокаліст, Лімор Томер (Нью-Йорк) – генеральний менеджер концертів і лекцій музею мистецтва Метрополітен.

Як повідомили експерти, віддавали перевагу новим творам і нестандартному матеріалу.

«Ми віримо, що митці перевизначать і розвиватимуть жанр музичного театру через процес їх експериментів, – йдеться в заяві журі конкурсу Music Theatre NOW 2018. – Водночас серед представлених 436 творів шукали ті, в яких застосовано нові творчі ідеї та відбувається взаємодія з аудиторією. Ми вивчали, як митці пов’язують свій локальний контекст з міжнародними тенденціями».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.