Відео Розваги Світ Фото

Музичний перфоманс «IYOV» став фінальним акордом театральної програми PortoFranko Гогольfest у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У неділю, 13 червня, в Івано-Франківському драмтеатрі відбулася прем’єра опери «IYOV» режисера Влада Троїцького. Опера «IYOV» стала фінальним акордом театральної програми мультикультурного фестивалю PortoFranko Гогольfest, що проходив у Франківську 8-12 червня.

_MG_6853

До теми: Виконавці з усієї України показали у Франківську балет іспанського хореографа “ADUR” (ФОТО)

Музику до опери написали Ілля Разумейко та франківець Роман Григорів, які організовували у 2011 році фестиваль Porto Franko. А нині Роман Григорів є співорганізатором PortoFranko Гогольfest.

_MG_6785

До теми: Гурт ONUKA запалив Франківськ драйвовою музикою з етно-мотивами (ФОТО, ВІДЕО)

“Спочатку ми обрали «Енеїду», і за два тижні Ілля Разумейко та Роман Григорів написали дуже серйозний матеріал, – розповідає баритон опери Андрій Кошман. –  Тож Влад Троїцький запропонував зосередитися на біблійних текстах. В результаті ми створили оперу «IYOV». Спочатку в нас було багато імпровізації. Однак тепер все зафіксовано і вирахувано по тактах.”

_MG_6810

До теми: Запальним і драйвовим кількатисячним концертом “BRUTTO” завершив PORTO Franko Гогольfest у Івано-Франківську (ФОТО)

У залі Франківського драмтеатру такого аншлагу не було давно. На оперу були продані всі квитки, а глядачі партері стояли та сиділи на сходах.  В кінці зал аплодував стоячи. На сцену до акторів вийшов і режисер опери Влад Троїцький.

_MG_6821

Нова опера «IYOV» створена за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію.

_MG_6833

Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, що перетворюється на оду життю. Безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань.

_MG_6853

«IYOV» – це містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу. Драматургію музичного перформансу засновано на контрастній компіляції речитативів та музичних номерів, написаних на тексти канонічної католицької меси. Музичним відкриттям твору стало використання препарованого рояля. Завдяки нетиповим прийомам гри та використанню ударних інструментів він перетворюється на справжній симфонічний оркестр, а часом – навіть на генератор електронних звуків.

_MG_6860

_MG_6867
_MG_6874 _MG_6881 _MG_6883 _MG_6884 _MG_6892 _MG_6894 _MG_6901 _MG_6918 _MG_6919 _MG_6921 _MG_6926

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні