Люди Фото

Франківські волонтерки виготовляють кікімори для снайперів. Потрібна допомога 

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Франківську волонтерки роблять для снайперів маскхалати, які в народі називають кікімори. За два місяці вдалося виготовити 42 такі маскувальні халати. Над захистом для військових працюють жінки з різних міст України, які через війну опинилися у Франківську

Наразі всі наявні ресурси на виготовлення таких маскхалатів вичерпані. Аби була можливість і далі робити рятівні кікімори, потрібні матеріали та фінансова допомога, пише Репортер.

Виготовляють кікімори у реабілітаційному центрі Нові Крила, який з 2019 року проводить заходи для воїнів та їхніх сімей, аби зберегти їхній фізичний та психологічний стан в нормі.

З перших днів повномасштабної війни центр перетворився на цех з виготовлення маскувальних костюмів, термокостюмів та іншої необхідної амуніції для захисників, які воюють у гарячих точках.

Волонтери центру “Нові Крила” поміж іншим перевезли вже три сучасні машини швидкої допомоги для наших медиків та повністю їх укомплектували. 

Якщо ми воюємо, то повинні влучати чітко в ціль, наші снайпери мають добре працювати. А щоб наших рідних снайперів зберегти живими, потрібне відповідне маскування. Так виникла ідея робити кікімори, – говорить волонтерка Людмила Лучин. – Коли мені прийшла ця ідея, я шукала інформацію в інтернеті, думала що знайду якесь відео майстеркласів з виготовлення кікімори, але нічого не було. Почала радитися з професійними військовими. І основним критерієм на той час було, щоб кікімора була настільки наповненою, щоб під час сканування тепловізором не було видно під нею людини. А ще вона має бути м’якою і грубою, аби могла слугувати теплим настилом, якщо прийдеться довго лежати на холодній землі. Згодом ті ж військові сказали, що в орків немає тепловізорів і що можна виготовляти кікімори на сітці. Це облегшує саму вагу кікімори і вона виглядає дуже природньо – проплітається кожен квадратик сітки, а вже зшита кікімора добре лягає по фактурі бійця.

Читайте також: Собаки-детектори. Як у Франківську готують чотирилапих спеців (ФОТО)

Виготовлення кікімори на сітці потребує багато часу та праці. До центру робити захист для військових приходять жінки з різних міст України, які через війну опинилися у Франківську, зокрема з Києва, Бучі, Маріуполя.

Вісім людей, що працюють увесь день, можуть зробити одну кікімору за три дні. Тож кравчині та швачки вирішили паралельно шити маскхалати ще й на тканині. Вони нашивають попередньо відшиті смужки з мішковини на вирізані викрійки. 

Скільки точно йде матеріалу на одну кікімору, визначити складно, каже Людмила Лучин. Окрім мішковини, яку приносять люди, доводиться купувати дорогий матеріал зеленого відтінку і пороти його на нитки, аби робити кікімори у потрібних відтінках відповідно до зміни зелені у природі. Знайти вже готові нитки у таких великих об’ємах відповідного відтінку непросто.

Тканину для шитих кікімор, наразі надали волонтери з ГО Дружина воїна. Однак, замовлень на кікімори є багато і тканини закінчуються. Також волонтерки купують сітки, на які вплітаються пучки ниток міксованих відтінків.

Одну з перших маскувальних кікімор ми виготовляли близько тижня. Методом проб та помилок за побажаннями військових ми удосконалили цей процес, – говорить Людмила Лучин. – Вони надсилають нам слова вдячності з фото, на якому важко знайти, де саме наш снайпер. Одягненим у маскхалат він зливається з місцевістю. Такі фото нам дають розуміння того, що ми рухаємось у правильному напрямку і жодна хвилинка і гривня не потрачені намарно. Всі заощадження вже вичерпалися. Тому ми змушені теж просити допомоги, щоб разом добитись остаточної перемоги.

Читайте також: Папуги кричать «Слава Україні!». Як луганчанин Михайло Штанько двічі втікав від війни з пернатою родиною (ФОТО)

З найнеобхіднішого потрібне пальне, мішковина, дрібна рибальська сітка з вічком 2*2, натуральна тканина кольору “хакі”.

Фінансову допомогу можна передати готівкою в центрі, Нові Крила або переказати на рахунок в Ощадбанку керівника центру Ігоря Дільного: 5167803204960723.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.