Люди

Франківські хірурги видалили гігантську аневризму й врятували пацієнту ногу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні хірурги провели надскладну операцію 63-річному чоловікові з видалення 13-сантиметрової аневризми в діаметрі правої підколінної артерії.

Про це повідомили на сторінці ЦМКЛ у фейсбуці.

хірурги, новини Івано-Франківська

Раніше у пацієнта Василя Дулі виявили аневризматичну хворобу — захворювання, коли у людини є не одна, а багато аневризм різних артерій. Рік тому в одній із провідних клінік України йому намагались здійснити аналогічну операцію, що й в ЦМКЛ. Тоді підколінна аневризма в діаметрі сягала більше як 7 см.

Проте операцію виконати не вдалося. Чоловіку повідомили, що неможливо було знайти шляхи відтоку від аневризми. Прогнози були невтішні, чоловіку сказали, що з цією аневризмою йому прийдеться жити все життя і що згодом можуть статись ускладнення, які призведуть до втрати ноги.

Читайте також: Виживаємо разом. Як франківцям допомогти тваринам у морози

Впродовж року ситуація поступово погіршувалась. В ЦМКЛ після детального обстеження виявили, що аневризма правої підколінної артерії збільшилася до 13 см в діаметрі, займаючи 90 % ширини поперечного перерізу нижньої третини стегна.

Аневризма майже повністю була виповнена тромботичними масами, і внаслідок того, що тромби з неї мігрували у нижчерозміщені артерії, призвела до цілковитого перекриття підколінної артерії та початкових ділянок усіх трьох основних гомілкових артерій, — розповідає судинний хірург Ростислав Сабадош.

хірурги, новини Івано-Франківська

Лікар відзначає, що кровотік через аневризму все ж зберігався, але тільки в невелику артерію до литкових м’язів, що не дозволяло кінцівці відмерти, але й не могло зарадити затерпанню стопи та болю в спокої. Крім того, аневризма повністю перетиснула підколінну вену і призвела до її тромбозу. Внаслідок цього кінцівка була різко набряклою.

Читайте також: Сором за щастя. Як не відчувати провину за приємні миті під час війни

В мене на коліні була велика ґуля. Росла вона поступово, невелику набряклість я помітив ще декілька років тому, були больові відчуття, але не надто виражені. А десь влітку аневризма стала швидко збільшуватись, в результаті чого я не міг нормально ходити, — пригадує Василь Дуля.

Зараз чоловік почуває себе добре, може ходити. Його виписали додому. Василь Дуля готується до останньої необхідної йому операції з приводу аневризматичної хвороби: видалення аневризми підколінної артерії на лівій нозі. Ця аневризма наразі має 7 см в діаметрі.

Операцію судинний хірург Ростислав Сабадош планує провести найближчим часом, щоб не допустити таких загрозливих ускладнень, як на правій нозі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.