Люди Світ Фото

«Франківська режисерська майстерня» готує для глядачів чотири нові вистави

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На базі Франківського драмтеатру починає свою роботу «Франківська режисерська майстерня». Мета проекту – надати молодим митцям можливості реалізувати себе.

В такому експерименті зможуть взяти участь не лише актори та режисери, але й люди, які не мають театральної освіти.

dsc_1107

В рамках майстерні передбачаються зустрічі з відомими особистостями кіно і театру, майстер-класи, лекції, форуми тощо.

За словами директора облмуздрамтеатру Ростислава Держипільського, подібні проекти дуже популярні в Європі.

«Створення нашої майстерні продиктувало саме життя, – говорить Держипільський. – У нашому місті активно бурлить театральне життя. І ми дійшли до тієї межі коли наші актори готові ставити свої вистави. Це можуть бути не тільки актори чи режисери з нашого театру. Ми готові розглянути всі ідеї від колег з інших міст».

У рамках майстерні вже готують чотири нові постановки. Режисер Андрій Кирильчук анонсував, що 19 листопада франківський глядач побачить виставу «Убити Кароля».

dsc_1109

Також він зазначив, що завдяки «режисерській майстерні» буде можливість відкрити нові імена режисерів, хореографів, сценаристів.

Олексій Гнатковський зізнався, що в рамках проекту мріє поставити виставу «На Західному фронті без змін» за романом Еріха Марії Ремарка.

Ще один учасник «майстерні» молодий режисер Олексій Лейбюк поділився планами інсценізації діснеївської казки «Красуня і Чудовисько». Для дорослого глядача планує зробити постановку за п’єсою шведского драматурга Августа Стриндберга «Фрекен Юлія».

«Створення такого проекту – ще один доказ того, що театральне мистецтво не стоїть на місці, – говорить Лейбюк. – Кожна людина може щось сказати, тому варто подавати заявки на участь в проекті».

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні