Люди Фото

Франківців запрошують у міжкультурну лабораторію посла Стівенса

Google+PinterestLinkedInTumblr

У місті стартувала «Івано-Франківська меморіальна міжкультурна лабораторія посла Стівенса». Про ідею та умови участі організатори розповіли на прес-конференції, у понеділок, 11 вересня.

Отож, з вересня по грудень 30 активних молодих людей (15 українських та 15 іноземних студентів) візьмуть участь в навчальній програмі, аби навчитися порозумінню та співпраці зі студентами різних етнічних груп та релігій.

За словами одного з організаторів проектуиЯрослава Мінкіна, ідея виношувалась два роки тому, а тепер стала актуальна, адже у Франківську на 300 % збільшилась кількість іноземних студентів.

«Ми розробили програму для людей, які живуть тут і для тих, хто сюди переїхав, – говорить Мінкін. – Хочемо спробувати спільно подивитися на місто, його потенціал та сильні сторони. Місту потрібно навчитися спілкуватися на міжнародному рівні».

Студент п’ятого курсу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Фудо Роланд з Камеруна вважає, що проект потрібний, бо в Україні мало таких ініціатив, які допомагають іноземцям.

«Коли ти чужинець тобі важливо бути частиною спільноти в яку ти приїхав, – говорить Фудо. – Це Добра платформа, бо дозволить людям, які тут живуть краще зрозуміти нас, а ми їх. Іноземці часто стикаються з проблемами і не знають куди й до кого звертатися. А це можливість нарешті розказати чим ми живемо, з якими проблемами стикаємося, а найголовніше спільно вирішити їх».

Учасники проекту візьмуть участь в трьох воркшопах, чотирьох скайп-конференціях з американськими студентами, круглому столі та хакатоні.

Аби взяти участь у «Міжкультурній лабораторії» студенти мають заповнити форму за посиланням https://goo.gl/2Rqqhv не пізніше 20 вересня.

Також в рамках проекту планують створити двомовний інтерактивний гід містом, аби розказати про нетипові, але цікаві місця у Франківську для іноземних студентів та гостей міста. Ще організатори підготують двомовні буклети про права студентів. Саме співпрацюють з юристами та правозахисниками.

Проект реалізовується молодіжною організацією «Стан» за фінансової підтримки Корпусу Миру та Меморіального фонду посла Дж. Крістофера Стівенса, у партнерстві – ГО «EL&OL» з підтримки іноземних студентів в Україні та Мідлбурським інститутом міжнародного навчання в Монтере (США).

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.