Люди

Директор Amnesty International в Україні розповіла про випадки катувань у добровольчих батальйонах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Виконавчий директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур розповіла УНН про випадки катувань у добровольчих батальйонах, а також наголосила про необхідність ратифікації Україною Римського статуту.

A rosary hangs for a machine gun as Ukrainian soldiers stands at their positions near the eastern Ukrainian town of Pervomaysk

“Упродовж останніх 3-4 місяців ми зафіксували факти катувань та іншого жорстокого поводження в тому числі і з боку певних представників певних добровольчих батальйонів. Зокрема, батальйон „Правого сектору“ вони незаконно затримували та утримували громадян у так званих тренувальних таборах. І люди, які побували в тих підвалах казали, що їх катували”, — розповіла Мазур.

За її словами, потерпілі від катувань — це ті, яких підозрювали у зв’язках із сепаратистами.

“В основному, їх дуже жорстоко били. Були факти імітації страти, застосування електричного струму, говорили про підвішування за ребра на гак. Вибивали зуби”, — сказала вона.

Мазур підкреслила, що свідчення потерпілих підтвердилися рентгенівськими знімками, які надавали медичні працівники.

“Зараз в України є безпрецедентна підтримка міжнародної спільноти. Для того, щоб її не втратити, Україна якісно по-іншому має поводити себе в конфлікті. Сили, які підконтрольні Києву, мають дотримуватися і неухильно виконувати вимоги Женевських конвенцій”, — зазначила Мазур.

Ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду дозволить розслідувати воєнні злочини, що мають місце на Сході України.

“Те, що Україна не досі ратифікувала Римський статут, свідчить про відсутність політичної волі”, — сказала Мазур.

Як відомо, СБУ готова надати матеріали, зокрема задокументовані, що свідчать про знущання та тортури над українськими бійцями АТО з боку представників терористичних організацій ДНР і ЛНР. Водночас, у прес-центрі СБУ відзначили, що Служба відкрита до діалогу з міжнародними організаціями щодо умов перебування затриманих на території України.

“Враховуючи оприлюднений звіт Amnesty International про застосування сторонами конфлікту на сході України катувань до полонених, СБУ пропонує провести зустріч з представниками цієї організації. Важливо підкреслити, що ні у СБУ, ні в Україні не утримується жодних полонених. Сьогодні СБУ затримує осіб, які підозрюються у посяганні на основи державної безпеки, вчинення дій, направлених на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, терористичній діяльності, вчиненні інших правопорушень. За рішенням суду СБУ застосовує до них міру запобіжного заходу — тримання під вартою”, — йдеться у повідомленні.

Крім того, у прес-службі відзначили, що факти затримань, відкриття кримінальних проваджень, їх скерування до суду постійно оприлюднюються СБУ на офіційному сайті, під час брифінгів та інтерв’ю керівництва Служби.

“При цьому Служба безпеки надає постійний і безумовний доступ до затриманих осіб усім міжнародним організаціям, які опікуються правами людини, в тому числі Міжнародному комітету “Червоного Хреста”, Спеціальної місії ООН з прав людини, експертам з прав людини Європейського Союзу, ОБСЄ, Amnesty International. До затриманих мають доступ й українські правозахисні організації, Уповноважена з прав людини Верховної Ради України, адвокати.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.