Люди Світ

Двоє нетверезих водіїв залишились без покарання через франківських патрульних, – суд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Репортер» повідомляв, що франківська суддя Олеся Зеленко залишила без покарання двох водіїв – одного затримали під наркотиками, іншого – п’яним.

У міському суді пояснили, що на це були причини – патрульні неправильно оформили матеріали при складанні протоколів.

алкоголь, нетверезий за кермом, алкоголь

За словами Михайла Савлюка, прес-секретаря Івано-Франківського міського суду, Олеся Зеленко звільнила від покарання цих двох водіїв саме через процесуальні порушення.

Нагадаємо, у першому випадку іноземець був під наркотиками, його затримали на вулиці Довженка 19 червня.

«Матеріали справи щодо студента складаються з протоколу та висновку лікаря. Будь-яких доказів того, що він керував автомобілем суду не надали – не було ні свідків, ні даних відеореєстратора, ні пояснень патрульних, – каже Савлюк. – Крім того, чоловік не володіє українською мовою, перекладача не залучали, а права йому не роз’яснили. З пояснень захисника, хлопець разом з друзями був у нічному клубі, тобто за кермом пізніше міг сісти будь-хто».

У другій справі водійстудент вживав алкоголь, і його патрульні зупинили 31 липня на вулиці Грюнвальдській, 2 в Івано-Франківську.

«Він не визнав свою і вину і пояснив у суді, що 31 липня не вживав алкоголь, тому не заперечував проти проходження огляду на стан сп’яніння, – говорить прес-секретар міського суду. – Оскільки у інспектора не було при собі приладу Drager, то чоловік неодноразово наполягав на тому, щоб провести освідування у медзакладі, проте працівники поліції йому відмовили. Через півгодини патрульні таки перевірили його на «драгері».

Підозрюваний пояснив, що освідування провели зі значними порушеннями норм права, тому подав суду письмове клопотання й попросив закрити справу.

Савлюк зазначає, що водій має право не погодитись на тест «драгером» і просити у патрульних освідування у медзакладі, відповідно до частини 3 статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, це мають зробити упродовж двох годин з моменту, коли патрульні зупинили водія із ознаками сп’яніння. Принаймі так ідеться у пунктах 7 та 9 частини 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного чи іншого сп’яніння, затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015.

Студент був не згідний з результатами, які показував «драгер», та просив, щоб огляд на стан сп’яніння провели в закладі охорони здоров’я. Патрульні відмовили – тож і тут, каже прес-секретар суду, є процесуальні порушення.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.