Люди

До Франківська евакуювали цінну колекцію гербарію з Херсона (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Унікальний гербарій, що пережив окупацію, евакуювали до Івано-Франківська. Тут 32 тисячі зразків мохів, лишайників та рослин. Колекцію майже 50 років збирали науковці Херсонського державного університету, дивом вдалося врятувати від окупантів.

Адже загарбників більше цікавили принтери, чайники та папір, дивіться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

колекцію, гербарій, Херсон, Франківськ

Евакуювати колекцію доводилося під обстрілами, згадує професор кафедри ботаніки Олександр Ходосовцев.

Будівля університету знаходиться фактично на березі Дніпра та часто потрапляє під вогонь ворога. Перебувати на 7 поверсі, де саме зберігався гербарій, було небезпечно. Тож евакуацію разом з колегами проводили в максимально стислі терміни.

Така евакуація, за словами професора, відбулася вперше за останні 70 років, тож готувалися ретельно, фінансово допомогли норвезькі партнери. Пройшовши шлях довжиною в 900 км, унікальна колекція успішно прибула до Івано-Франківська, де її прийняли в Прикарпатському університеті.

Для зберігання гербарію створили необхідні умови – потрібну температуру та рівень вологості. Під час перебування колекції в евакуації вона буде доступною для роботи франківських науковців.

Читайте також: Своїм і приїжджим. У Надвірній на екскурсіях показують невідоме місто і збирають гроші на ЗСУ

Лише частина гербарію Херсонського університету – це друга в Україні за кількістю колекція лишайників та ліхенофільних грибів. Вона містить в собі деякі види червонокнижних зразків та несе велику цінність для досліджень українських та європейських науковців.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.