В рамках природоохоронної програми зі збереження біорізноманіття «Лелека» працівники АТ «Прикарпаттяобленерго» цього року встановлять на опорах 50 нових лелечих гнізд.
Конструкція з безпечною платформою допоможе вберегти життя птахів та попередити загрозу коротких замикань й обривів.
Природоохоронна програма “Лелека” діє в компанії з 2011 року, і за цей період вдалось зробити чимало для білого лелеки на Прикарпатті. Енергетики згуртувались навколо вирішення проблеми безпеки для гнізд, які птахи будують на електроопорах.
До теми: Бузькове село
Працівники філій АТ щороку піднімають лелечі гнізда на металеві платформи, щоб захистити і тварин, і лінії електропередач. Також на лініях 35-110 кВ прикріплюють спеціальні птахозагороджувачі – схожі на вила металеві конструкції, які не дають птахам можливості сісти на електролінію. Крім цього, одним з найбільш ефективних засобів захисту ізоляторів є протиптахові ковпаки, які захищають лінії від забруднення.
На території Івано-Франківської області найбільша кількість бузьків літує у Галицькому, Городенківському, Косівському, Рогатинському Снятинському, Тлумацькому та Яремчанському районах. Завдяки зусиллям працівників філій 375 сімей чорногузів щовесни повертаються уже в оновлені оселі, виготовлені у цеху з ремонту обладнання та встановстановлені працівниками філій на місці старих гнізд, поки лелек немає.
До теми: Прикарпатські рятівники лелек стали “людьми тижня” у “Репортері”
Змонтувавши платформу, енергетики завжди кладуть на її основу частину природного матеріалу з самого гнізда – так, щоб не світилася крізь гілля земля. Таку заготовку лелеки зазвичай визнають за свою оселю і щороку збільшують.
Найбільше гнізд встановлено у Коломийському районі – там перебудували 69 гнізд, у Надвірнянському – 57, а у Тлумацькому – 45. За 2018 планують встановити ще 50 таких конструкцій.
Comments are closed.