Люди

Для чого потрібна вакцинація дітей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вакцина є біологічним препаратом, який імітує природну інфекцію та зумовлює вироблення імунітету, аналогічного імунітету, отриманому організмом під час першого контакту зі справжніми мікроорганізмами (бактеріями або вірусами). Вакцинація дітей має на меті захист організму від важкого перебігу захворювання та його наслідків. Вона викликає у організму дитини природний імунітет, подібний до того, який досягається після хвороби. Компанія Med Mamindom пропонує щеплення дітей високоякісними вакцинами, що дозволить їм уникнути важких захворювань у подальшому житті.

Види вакцин

Існують два основних типи вакцин: живі та інактивовані. Перші містять живий, але ослаблений мікроорганізм. Інактивовані вакцини включають вбиті мікроорганізми або їх фрагменти, наприклад окремі білки. Вакцини також поділяються на наступні види:

  • однокомпонентні (одновалентні) вакцини — імунізують проти одного інфекційного захворювання. Вони можуть містити один тип мікроорганізму або антигени з одного мікроорганізму;
  • багатокомпонентні (полівалентні) вакцини — містять кілька типів одного і того ж мікроорганізму (наприклад, вакцина проти поліомієліту) або антигени з декількох типів мікроорганізмів (наприклад, пневмококова вакцина);
  • комбіновані вакцини — цей тип вакцин імунізує організм від декількох інфекційних захворювань одночасно. Вони включають кілька мікроорганізмів або антигенів з декількох мікроорганізмів.
  • висококомбіновані вакцини — це, наприклад, пентавалентна (5 в 1) вакцина, яка імунізує проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та гемофільного грипу типу B.

Що таке обов’язкові щеплення

Завдяки вакцинації наступні покоління набувають імунітет проти деяких захворювань і з’являється  явище, яке називають колективним імунітетом. Високий ступінь формалізації та інституціоналізації програми вакцинації полегшує батькам вакцинацію своїх дітей.

Щеплення дітей

Дитина, яка народилася у світ має власну імунну систему, на функціонування якої, серед іншого, впливають відповідні речовини, отримувані від матері з їжею. Сам факт впливу вірусів та бактерій також сприяє розвитку імунної системи дитини.

Вакцини, що вводяться дитині, містять ослаблені або мертві віруси або бактерії, що спричиняють симптоми певного захворювання. Завдяки цьому дитячий організм мобілізується для виробленням відповідних антитіл, які атакують і послаблюють дію бактерій або вірусів. У результаті створюється система природного захисту від хвороб. Зазвичай для вироблення повного імунітету проти хвороби потрібні дві дози вакцини.

Вакцинація дітей також важлива з точки зору захисту здоров’я людей, які з якихось причин не можуть бути вакциновані. Масова вакцинація всіх членів суспільства приводить до радикального зменшення кількості мікроорганізмів, що циркулюють у даному суспільстві та викликають окремі захворювання. Як наслідок, шанси заразитися цією хворобою стають надзвичайно низькими навіть для людей, які не отримали вакцину.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.