Люди

Діагностика та лікування кератоконусу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Актуальність проблеми кератоконуса визначається багатьма причинами: сучасними тенденціями до зростання захворюваності, широким віковим діапазоном народження – від 10 до 89 років, переважно двостороннім ураженням органу зору, а також соціальною значущістю у зв’язку з прогресуючим характером перебігу, що призводить пацієнтів до інвалідизації в працездатному віці (втрата зору відбувається в основному через розвиток нерегулярного астигматизму та короткозорості, і, по-друге, внаслідок вторинного рубцювання рогівки). В медичному центрі LMC ви зможете пройти діагностику та лікування кератоконусу в м.Івано-Франківськ, Львів та Ужгород. Процедура кросс-лінкінгу допомагає сповільнити прогресування хвороби. Хірургічним методом пересадки рогівки замінюються задні шари рогівки. Lviv Medical Center це найсучасніші методи діагностики, новітнє обладнання та досвідчені лікарі. Звертайтесь!

Що таке кератоконус

Кератоконус, або конічна рогівка – генетично обумовлене захворювання рогівки, що призводить до її дистрофії та витончення, внаслідок чого рогівка замість сферичної (як це має бути в нормі) набуває неправильної (конічної) форми, що викликає значні та незворотні спотворення в оптиці ока.

Середній вік початку кератоконуса змістився у межі 21 – 37 років. При цьому, чим пізніше виникло захворювання, тим кращим є прогноз. З’являється неправильний астигматизм, що не піддається корекції. Пацієнт часто змінює окуляри через те, що змінюються ступінь та осі астигматизму. Зміна осі астигматизму іноді можна назвати навіть за зміни становища голови. Процес частіше двосторонній, але розвивається який завжди однаково і водночас обох очах.

Причини виникнення кератоконусу

Виявлено, що кератоконус немає ні географічних, ні соціальних характеристик. Однією з головних причин виникнення кератоконуса на сьогоднішній день вважається спадковий фактор, причому рогівка витончується в центрі, витягується у вигляді конуса. Це відбувається через недорозвинення мезенхімної тканини рогівки та склери.

Симптоми кератоконусу

Основними симптомами захворювання є:

  • світлобоязнь (чутливість до світла)
  • спотворене зображення
  • розмиті зображення
  • зниження гостроти зору астигматизм, що не піддається очковій корекції

При підозрі на розвиток кератоконусу пацієнт потребує динамічного спостереження (через 6-12 місяців). На початкових стадіях кератоконуса жорсткі газопроникні контактні лінзи дуже ефективні для корекції зору. Однак при прогресуючому розтягуванні рогівки вони вже не утримуються на вершині конуса, що виступає. З метою запобігання прогресували кератоконуси в початкових стадіях розвитку процесу, використовують процедуру кросслінкінгу – комбіноване вплив ультрафіолетового випромінювання та рибофлавіну (вітамін В12). Це призводить до міцності рогівки та опірності розтягуванню. Є також методика введення в рогівку напівкруглих сегментів з біосумісного матеріалу, щоб підтримати сферичність рогівки та покращити гостроту зору.

Радикальним методом лікування розвинених стадій кератоконуса є трансплантація рогівки (кератопластика) часткової або повної товщини. Більшість пацієнтів (до 95—98 %) після операції відзначається висока гострота зору — від 0,6 до 1,0. Високий відсоток прозорого приживлення трансплантату рогівки пояснюється низкою факторів. При кератоконусі у рогівці немає запалення, немає судин, як правило, відсутня інша патологія ока.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.